Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fülzúgással nyelvet tanulni?

Fülzúgással nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Felkerestem nyelvvizsgaközpontokat, ahol mindenhol azt mondták adnak fülhallgatót,illetve meg lehet kérni a vizsgáztatót hogy hangosabban beszéljen. De ha kapok fülhallgatót, akkor is fennáll a fülzúgásom a nyelvvizsga ideje alatt is. És nem is a nyelvvizsga ideje alatt kell megtanulnom a nyelvet, hanem a nyelvvizsga előtt, a fülzúgásom pedig a nyelvvizsga előtt és után is létezik. Ha pedig tudnék tanulni a fülzúgásomtól akkor nyelvvizsgázni is. Az egyetemen pedig elutasította a nyelvvizsgamentességi kérelmemet az elbírálási jogkörrel felhatalmazott személy.

2015. febr. 14. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én nyelvvizsgáztam volt egy làny hasonló problémával. Az első padba ültették, kapott fejhallgató és sikerült is neki. Ha jogtalanul urasították el a kérelmed bíráltasd felül. Ha nem volt az, akkor pedig csak meg tudod csinálni.
2015. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

azért utasították el, mert nem vagy hallássérült... a fülzúgás nem hallássérülés, annak törvényben meghatározott kritériumai vannak, ki számít annak és ki kaphat mentességet.

És kezdesz fárasztó lenni, volt jópár éved nyelvet tanulni, de nem tetted... hónapokkal az államvizsga után nem kéne panaszkodni, bőven volt lehetőséged korábban is. Nem a fülzúgás miatt nem tanultál, hanem lustaságból.

2015. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz.
2015. febr. 14. 20:50
 4/18 A kérdező kommentje:
A halláscsökkenés viszont már halláskárosodásnak minősül mindenhol, akár tetszik neked, akár nem.
2015. febr. 14. 20:52
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekel, hogy miért gátol a tanulásban a fülzúgás? Írott szöveget látod, a kiejtés megtanulására is van írásos változat, akkor mi a probléma?
2015. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

dehogy számít annak. Felmentést a nyelvvizsga alól csak az kaphat, akinek vagy még iskola alatt szakértpi bizottság, vagy később a rehab szakig szerv megállapította a hallássérülését.


tessék:

Hallássérült (siket, nagyothalló) hallgató esetében:


a) a súlyosan hallássérült (siket) hallgató az államilag elismert nyelvvizsga követelménye alól is felmentést kaphat,

b) aki fogyatékossága miatt nem képes az államilag elismert „C" típusú nyelvvizsga szóbeli követelményeinek teljesítésére, felmentést kaphat az „A" típusú (szóbeli) nyelvvizsga letétele alól.

A fogyatékossággal élő hallgató fogyatékosságának típusát és mértékét, annak végleges vagy időszakos voltát szakvéleménnyel igazolja. A szakvélemény kiadására

a) amennyiben a jelentkező fogyatékossága már a közoktatási tanulmányai során is fennállt, és erre tekintettel tanulmányai és az érettségi vizsga során kedvezményben részesült, a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvényben meghatározott szakértői és rehabilitációs bizottság,

b) amennyiben a fogyatékosságot később állapították meg, a rehabilitációs szakigazgatási szerv jogosult.


Keresd meg, ilyen hallás szükséges ahhoz, hogy megfelelj a hallássérülés kritériumának.

2015. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

tessék:

A súlyos fokban hallássérült - siket - gyermekek (a beszédtartományban mért hallásszintek átlaga 90 dB vagy nagyobb veszteséget mutat)


felnőttkorban pedig:

az a hallási fogyatékos, akinek a hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédnek

hallás útján történő megértésére segédeszközzel sem képes, feltéve, hogy

halláskárosodása 25. életévének betöltését megelőzően következett be, vagy

halláskárosodása mellett a hangzó beszéd érthető ejtése elmarad

2015. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A probléma hogy zúg a fülem.
2015. febr. 14. 21:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
bocs, de ez nem hallássérülés, szóval senkit nem fog érdekelni. Hallasz, beszélni tudsz. Hiába morogsz, nem vagy hivatalosan hallássérült. Örülj neki, és állj neki tanulni.
2015. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Te a hallási fogyatékosságot írtad ami a súlyosabb fokozat, én meg halláscsökkenést írtam, ami szintén halláskárosodásnak minősül. Voltam a szakértői bizottság előtt, ahol meg sem vizsgáltak semmit sem, csak a korábbi papírokat vették el és azalapján döntöttek. Egyébként a fülzúgás mérésére még nem készült fel az orvostudomány. Csak a halláskárosodást tudják bemérni. A fülzúgás nem halláskárosodás, de a halláscsökkenés, ami ehez párosodik nálam viszont halláskárosodásnak minősül, akkor is ha te úgy gondolod hogy nem.
2015. febr. 14. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!