Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes egyszerre...

Szerintetek érdemes egyszerre két nyelvet tanulni? németből lassan nyelvvizsga előtt vagyok, angolt is szeretném tanulni, de most indul belőle tanfolyam.

Figyelt kérdés
szerintetek egyszerre a kettő jó ötlet? nem lehet keverni? vagy inkább jobban menne a tanulás? valaki csinálta már így?

2015. febr. 12. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden gimiben így tanulják a gyerekek. Egy amit már az általánosban is tanultak (kivétel ha nyekbe mennek, ott az egyik fele az osztálynak 0-ról indul) és 1-2 éven belül, de elképzelhető, hogy azonnal indul hozzá a másik nyelv tanulása is.

Szerintem egyszerre kezdeni elölről két idegen nyelvet nem szabad, de mivel írod, hogy németből már középfokú szinten tartasz, nyugodtan kezd hozzá az angolt.

2015. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm..igaz én már nem suliba járok ..angol az tanfolyam lenne...német meg már csak önmagam egyedül tanulom otthon :) angolt teljesen a nulláról kezdem :)
2015. febr. 12. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:
csak annyit jegyeznék meg hogy ha hasonló nyelvekből először a nehezebbet tanulod meg (német) majd egy könnyebbet (angol) akkor azt sokkal kevesebb tanulással lehet elsajátítani. az viszont hogy egyszerre mennyi nyelvet tud tanulni az ember az egyéntől függ. (tesóm szakközépbe egyszere tanult németet meg franciát és sokszor keverte a dolgokat)
2015. febr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen én is a németet tanultam előbb amivel már majdnem végezem és most az angol :) de abból nem tudom mire számíthatok :)
2015. febr. 12. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az angol szerintem könnyebb nyelv. Egyébként az angolban nagyon könnyű az eleje és utána torpansz meg és azon kell átrágni magad.

A németnek az eleje nehezebb, de ha azon átvergődtél, utána könnyebb.

Kezdj neki bátran, még akkor is ha csak a magad örömére tanulod.

Én angolul beszélek, és most a lányom kezdte a második nyelvet a suliban (német) és elkezdtem én is németet tanulni. Már annak örülni fogok, ha alapfokra megtanulom, szeretem a nyelveket.

2015. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
angolnál könnyű az eleje, mélyebben meg felesleges beleásnod magad mert már a legalapabb nyelvtani dolgokkal is simán elfogsz tudni kommunikálni az emberekkel
2015. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!