Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből dolgozatot írunk és...

Németből dolgozatot írunk és a eine, einen, ein, kein, keine, keinen izéket nem értem. Mikor és hol kel ezeket használni és mitől függ hogy melyiket írjuk be? Egyáltalán mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

A háziba is ilyenek voltak és javításnál nem értem hogy mért pont az kellet oda írni valami olyan rémlik hogy amikor der van akkor eine :d DE NEM ÉRTEM SAJNOS.



Möchtest du auch keinen Hamburger? Danke,nein. Ich habe eine Hunger. Trinkst du auch eine Kakaomich? Ich trinke lieber einen Tee. Kaufst du noch ein Eis? Es ist kein Eis mehr da.

Möchtest du auch ein Kasebrot? Ich esse lieber eine Pizza. Was? eine Cola hier kostet 2,50 E? Eine Cola kaufe ich nicht. Ich habe ...(ide nem kell semmi) Hunger.Möchtest du eun Kasebrot? Hast du ...(ide sem kell semmi)Hunger? Du kannst einen Apfel haben.


2010. febr. 11. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ein(e) a határozatlan névelő a németben. Jelentése: egy


Alanyesetben:

- ein (hímnem) -> der - pl. a kutya = der Hund, egy kutya = ein Hund

- eine (nőnem) -> die - pl. a vizsga = die Prüfung, egy vizsga = eine Prüfung

- ein (semleges nem) -> das - pl. a könyv = das Buch, egy könyv = ein Buch


Tárgyesetben annyi a változás, hogy hímnemben einen lesz. Pl. egy kutyát = einen Hund, de egy könyvet = ein Buch.


A kein, keine pedig a tagadó alak. Ezeket akkor kell használni, amikor főnevet tagadsz, és ugyanúgy kell ragozni, mint a határozatlan névelőt.

Ich kaufe keinen Hund = Nem kutyát veszek.


Remélem tudtam segíteni. :)

2010. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hunger


éhség

2018. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem jó, h

"Ich habe einen Hunger"

2018. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ich habe Hunger


(Éhes vagyok)

2018. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!