Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni angol tanulásban? (filmnézés angol felirattal)

Figyelt kérdés

Egyre jobban zavar és bánt, hogy nem beszélek angolul, pedig nagyon szeretnék. Tudom, ez még édes kevés, hogy eredmény legyen. Iskolába tanultam ugyan, ami arra volt elég, hogy egy kezdő szint meglegyen, de ennyi.

Mindig problémát okozott a közösség, a beilleszkedés, pláne a mások előtti "szereplés", megszólalás, így igyekeztem inkább kihúzni magam mindenféle szóbeli dologtól.

Nincs most jelenleg pénzem, hogy befektessek a nyelvtanulásba, mégis szeretnék tenni érte. Olyan régóta nyúzom már, és szeretnék tenni is érte, ha csak fél órát minden nap.

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tehetek ennek érdekében?

Sokaktól hallottam az angol film, angol felirat. Egyik nap betettem egyet, de hasznos az úgy, ha nem nagyon értem meg?



2015. febr. 22. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az inkább már azoknak való, akik legalább a 75-80 százalákét megértik. Ha te csak nézed kukán, akkor nem fogsz tanulni.
2015. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
s akkor mit ajánlanátok?
2015. febr. 22. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Kezd el az alapoktól a nyelvtant, szép sorba, fokozatosan. Egy-egy témakörhöz tanulj szavakat, legyen szókincsed. És mind emellett nézz angolul sorozatot. Hidd el, egy idő után érezni fogod a javulást.
2015. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!