Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyiért lehet ma Angliában...

Mennyiért lehet ma Angliában egy nyelvtanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés

Van akinek van tapasztalat ilyen téren?

Szeretnék kimenni nyelvet tanulni, hogy az angolt "angolul tanuljam meg".

Tanultam angolt és érettségiztem is belőle, de valahogy sosem ment. (nem voltam rákényszerítve)

Viszont azóta eltelt pár év szóval a meglévő tudásom is elfelejtettem.

Úgy gondoltam alap szintről tanulnám. De nem tudom pontosan, hogy ezek hogy működnek.

Aki tud ezzel kapcsolatban bármilyen információt azt megköszönöm.

Főleg az érdekelne, hogy kb mennyire jönne ki (tanfolyam, utazás, ottani költségek stb.)

mennyre tartjátok eredményesnek és ha tudtok ajánlani iskolát azt is megköszönöm.


2015. febr. 23. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk 2 hét kijön 3-400 ezerből.
2015. febr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából, ja. Ugye a kiutazás+alakhatás+kaja+közlekedés...Annyiból rég ekreshetsz itthon anyanyelvi tanárt és évekig járhatsz hozzá annyi pénzért.
2015. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én itt már jártam 2 évet, 3 szinttel végeztem, most raknám a 4.-et az utolsót, ha nem krták volna el. Így most magamat akarom elkezdeni képezni, csak egy baba és egy 4.5 éves mellett kicsit nehéz.:D

Én is tanultam suliban és le is érettségiztem belőle és nyelvvizsgám is volt-alap, de francot se értek. Évekig próbálta az agyamba gyógyítani az angol tanárom középsuliba az igeidőket, de csak betanult sémaként tudtam, mint egy verset---érezni, érteni nem értettem. Egyszerűen nem jött át. És nem az angol tanár hibája volt, vagy nem az én hibám. Az emberek nagy többségének bárhol a világon az iskolában és nyelvkurzusokon végzett idegen tanulás kalap srt se ér...nem értik.

Fősuli után kijöttem Angliába és elkezdett ragadni rám lassan a nyelv. Egy alap szintig eljutottam, de aztán megrekedtem. Mivel könyveket otthonról szereztem be, nyelvtanulásom eredménytelen volt otthon. Akartam járni angolra, de csak rosszakat hallottam-hogy nem használ. Így évekig toltam a témát, míg egy évben csak rá szántam magam és jelentkeztem. 1. évben még annyit nem tanultam, mert kábé a fele volt új, de a következő évben már gőzerővel ragadt rám az angol. Az angol tanárom körülbelül fél perc alatt megértette velem azt, amit a magyar angol tanárom évekig próbált belém gyógyítani. És itt van a kutya elásva. A nyelvet olyantól kell tanulni, aki azt a nyelvet beszéli, nyelvtanár, mégpedig olyan nyelvtanár, aki külföldiekre szakosodott. Csak ők tudják neked elmagyarázni úgy a nyelvet, hogy könnyedén átvedd.

Ha csak azért akarsz kiutazni, hogy megtanulj angolul és közben nem akarsz dolgozni, akkor milliomosnak kell lenned. Én a helyedben úgy jönnék ki, hogy közben dolgozom, jelentkezem angolra és pár év alatt megtanulsz rendesen angolul. Pár hónap alatt ne akard letudni.

Bármely college-be bemész, mondod, hogy jöttél tanulni angolt. Ők adnak egy időpontot, egy interjúra, ott ők leszűrik az angoltudásodból, melyik csoportba kell kerülj, és mihelyt indul osztály, felhívnak, hogy mehetsz. Ez nem egy kibírhatatlan összeg. Egy félévre...nem emlékszem pontosan de 100-200 font között van. Ha jól emlékszem 170 körül. A probléma az, hogy nem minden college-ba adnak olyan oklevelet, amit otthon elfogadnak....szóval utána kell nézni.

2015. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!