Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Saját tapasztalatotok alapján...

Zyebra kérdése:

Saját tapasztalatotok alapján tudnátok nekem egy jó nyári spanyol nyelvtanfolyamot ajánlani?

Figyelt kérdés
Rengetek nyelvsuli honlapját megnéztem már,de nem igazán tudok dönteni közülük.El tudnátok, mondani, hogy ki mit tapasztalt a különböző nyelvtanfolyamokon?Én diszlexiás,diszkalkuliás és diszgráfiás is vagyok,úgyhogy nekem ezt is figyelembe kell vennem, de ettől még nagyon szeretnék megtanulni spanyolul.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. febr. 28. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Off lesz, ne haragudj, de hogy lehetsz diszlexiás, diszkalkuliás és diszgráfiás egyszerre? Ha ez mind nehezen megy neked, akkor miben vagy jó? Ne sértésként értelmezd, tényleg érdekel, nem találkoztam még emberrel, aki mindháromra kapott volna papírt. Én speciel holnap megyek diszkalkulia vizsgálatra, de lehet, hogy nem kapom meg, mert nem vagyok olyan szinten buta (aminek nem örülnék, mert 40 pont múlik rajta). Mellesleg világéletemben hülye voltam matekból, a kettest is úgy szenvedem össze, ha pontosan megvan a feladat típusa, és bebiflázom, mikor mit kell csinálnom. Na de vissza a témához, tényleg örülnék, ha megírnád, nálad ez mikben nyilvánul meg.


A nyelvtanulásról annyit tudok mondani, hogy ha van érzéked a nyelvekhez, van hallásod és könnyen tanultál iskolában is angolul (általában ezt tanítják első nyelvként), akkor nem fog nehezedre esni a spanyol. Nagyon sok hasonló szavuk van, amit az angolból vettek át (vagy épp az angol a spanyolból, nem vagyok nyelvész de ez észrevehető), a nyelvtan sem sokkal bonyolultabb, s minél több nyelvet beszélsz, annál könnyebb az újabb és újabbakat elsajátítani. Én egyetemen japán szakra megyek, elsősorban a nyelvtanulás végett (megfizethetetlen lenne számomra egy japán nyelvtanfolyam, ahol legalább középszintre fejlesztenek), és ott fel lehet venni mégegy nyelvet (én az oroszt szeretném), és fordító ésvagy tolmács szeretnék lenni. Szerencsére nyelvérzékem is van, de sokat köszönhetek a sorozatoknak, a listeningem például emiatt kezdett javulni. :)

Jaj, ismét elkalandoztam. Szóval lényeg ami lényeg, ha jól megy neked az a nyelv amit tanulsz, bátran vágj bele, a munkaerőpiacon marha nagy előnnyel jár, ha több nyelvet beszélsz. A nyelvtanfolyamokról nem tudok nyilatkozni, ne haragudj.

2015. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha diszlekszias vagy akkor ajanlom figyelmedbe nyelvtanfolyam helyett a Rosetta Stone nevu nyelvoktato programot. Nyelvtanfolyam ilyen problemak meglete eseten ido es penzpazarlas !
2015. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!