Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Úgy néz ki, hogy gimnáziumban...

Úgy néz ki, hogy gimnáziumban olaszul fogok tanulni, de nekem a spanyol a kedvencem. Mit tegyek /bővebben lent/?

Figyelt kérdés

szóval, gimnáziumban a fő nyelvem az olasz lesz, és mellette folytathatnám a németet, amit alap- és középfok között beszélek, vagy elkezdhetnék spanyolul, amit nagyon-nagyon szeretek, a kedvencem. viszont sokan azt mondják, hogy nagyon keverni fogom az olasszal. most akkor németet vagy spanyolt válasszak?

//légyszi angolt ne írjatok, mert azt úgysem fogom egyenlőre tanulni, mert UTÁLOM!//

előre is köszi:)


2010. febr. 13. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Nekem is tettszik a spanyol nyelv nagyon én most angolt tanulok de majd valamikor spanyolt akarok tanulni és már tudok olaszul is de a spanyol jobban tettszik nekem mint az angol:) németül is tudok egy kicsit de az olasz is szép nyelv! / az olasz nyelv bekem kicsit hasonlít a spanyolra nemtudom Te hogy látod?! : )

2010. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne carakodj. Ha tényleg akarod, akkor könnyen el tudod érni németből a felső fokot...Na utána jöhet a spanyol. Egyszerre csak kettőre koncentrálj szerintem. Fektess bele nagyon nagy erőt, és nem kell majd feltenned ilyen kérdéseket. Felső fok után bármilyen nyelv szinten tartható.
2010. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én is tartózkodtam az olasztól, de nagyon megszerettem:) szerintem szép nyelv! én a helyedben a spanyollal még várnék!:D
2010. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat;)
2010. febr. 13. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A németet kellene választanod, mert:

1) Nehéz nyelv, már tudod valamennyire, iskolán kívül úgysem tudnád könnyen megtanulni, úgyhogy most kellene megtanulnod, mert később kicsi rá az esély

2) A spanyolt bármikor 3-4 hónap alatt meg tudod tanulni, ha már tudsz olaszul, párhuzamosan viszont az olasszal rémálom lesz tanulni, mert folyton összekevered

3) Szemben az olasszal és spanyollal, a németnek még értelme, haszna is van.


Szóval most a németet kellene, aztán érettségi után a spanyolt gyorsan meg tudod tanulni. (Aztán a következő két évben a portugált és a franciát.) Bár valamikor az angolra is sort kell keríteni, mert az angoltudás hiánya ma már óriási hátrány.

2010. febr. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ, de nem értem, a spanyolnak miért ne lenne haszna? 400 millió ember beszéli szemben a német 100 milliójával...

de egyébként tényleg köszi:)

2010. febr. 14. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"a spanyolnak miért ne lenne haszna? 400 millió ember beszéli szemben a német 100 milliójával..."


A mandarint meg egymilliárd ember beszéli, és még annyi haszna sincs nemzetközileg, mint az olasznak, amit 60 millióan beszélnek.


Ugyanis egy nyelv nem attól hasznos vagy haszontalan, hogy hányan beszélik, hanem attól, hogy kik. A spanyolt Spanyolo.-on kívül főleg a fejletlen Dél- és Közép-Amerikában és egy-két még fejletlenebb országban beszélik. Gazdaságilag és tudományosan ennek semmi jelentősége. Spanyolországban beszélik ugyan 46 millióan a spanyolt, de Spanyolo. tudományos és gazdasági jelentősége sokkal kisebb, mint a 95 milliós Németország-Ausztria-Svájc térségé. Nem attól jelentős ugyanis egy nyelv, hogy hány paraszt beszéli, hanem attól, hogy hány üzletember, egyetemi professzor, fejlesztőmérnök stb. beszéli. A spanyol nyelv kétségkívül sokkal több parasztot (és persze vízvezetékszerelőt, buszsofőrt, szakácsot, tetőfedőt) tud felmutatni, mint a német, de kevesebb olyan embert, akiktől tanulni tudsz valamit, vagy akikkel tárgyalni fogsz valamiről, vagy aki a főnököd lesz.


Mivel Dél-Amerika fejlődik, és valamikor 50 év múlva már komoly hely lesz, ezért a spanyol nyelv már ma is fontos valamennyire, és a jövőben egyre fontosabb lesz. De ma az az erősorrend a nyelvek között, hogy 1. angol, 2. német, 3. francia, 4. orosz/japán/spanyol/portugál, 5. olasz/holland/mandarin/hindi.

2010. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!