Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet 1 embert rávenni...

Hogyan lehet 1 embert rávenni arra, hogy ne féljen angol nyelvet használni?

Figyelt kérdés

Játék nem jó ötlet,mert akkor sem olvassa.

Ha tanuláshoz kellene -angolul a tananyag- inkább kihagyja vagy gugli fordító.


Ti hogyan oldanátok meg pénz,kiutazás,angol anyanyelvű ember nélkül?


2015. márc. 1. 03:21
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Hát, nem kell megijedni...nem megijed, hanem fél az angol nyelv használatától. :D XD

Tart tőle.

2015. márc. 1. 21:19
 22/31 anonim ***** válasza:
Melyik orszagba szeretne kikoltozni? Szereti azt az orszagot, vagy csak kenyszerbol, a penz miatt menne?
2015. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nem utálja az országot, se a nyelvet, se azokat, akik beszélik a nyelvet. :)

(Inkább magával van baja, hogy neki nem megy a nyelv, de nem az angolokkal van baja. )

Leginkább kényszer és azért a brittekhez, mert angolt tanult, de pl.németet nem.

2015. márc. 1. 21:30
 24/31 anonim ***** válasza:
Azert kerdezem, mert ez igy nagyon keserves lesz, ha a kikoltozes nem szerelembol tortenik legalabbis reszben. En olyan orszagba koltoztem, amit imadtam es imadok a mai napig, de igy is eleg nehez es idonkent a pokolba kivanom az egeszet. Valoszinileg tudat alatt erzi is, nem igazan akar kimenni, ha rendesen megtanulna angolul, az csak kozelebb hozna az elkerulhetetlen kikoltozest. Probalja megtalalni az orszagban a szepet, jot, a penzen kivul valodi motivaciot a koltozesre. Tehat ne az legyen, hogy "nem utalja", hanem szeresse, imadja Angliat. Peldaul nezhet angol vigjatekokat eredeti nyelven, eleinte magyar, kesobb angol felirattal.
2015. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogu erdemes most egy ideig felretenni az angolt. Tul sok negativ elmeny kotodik hozza. Iskolai kudarcok, a kikoltozes reme stb. Helyette egy darabig tanuljon mas nyelvet, nem kell, hogy hasznos legyen, a lenyeg, hogy szeresse.Nem azert, hogy nyelvvizsgazzon belole, hanem azert, hogy rajojjon, hogy egyreszt nem hulye a nyelvekhez, masreszt elvezettel is lehet tanulni es igen, o is tud idegen nyelvet hasznalni. Nagyon jo erre az eszperanto, konnyu nyelv, rovid ido alatt sikerelmenyei lehetnek.Aztan amikor latja, hogy je, ez neki megy, akkor az angolt is nagyobb lendulettel fogja tudni tanulni.
2015. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

KK. :)


Igazság szerint most nem nagyon foglalkozik a nyelvvel.:D


Kiköltözés: az még messze van. Még max. talán egy év a suli az államvizsgával együtt, 2 éven belül nyelvvizsga (hallgatói szerződés miatt vagy időben megcsinálja, vagy fizet).

Ha jól menne neki az angol, akkor miért kellene félnie?


Amúgy a szótanulást feleslegesnek érzi. Hiába mondják neki, hogy hasznos, attól még annak érzi. :D (De ettől még tanul néha szavakat. )


És mi van akkor, hogy ha még azt se meri elolvasni, amit megértene?

2015. márc. 1. 21:55
 27/31 A kérdező kommentje:

Amúgy hova költöztél ki?

:)

2015. márc. 1. 22:22
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem felnie kell, hanem nehez lesz. Tavol a csaladtol, egy mas kulturaba, ahol olyan dolgok miatt kell segitseget kerned, amik eddig mentek egyedul is otthon, ez stressz mindenkeppen, akarhogy beszeli a nyelvet. Erre mondtam, hogy kell az lrszag iranti szerelem, hogy ezt legyozze.

En Izraelbe koltoztem.


Azt kell tudatositani benne, hogy ha o nem akar megtanulni angolul, ha o nem nyitja ki a konyvet, akkor senki nem fogja helyette. En adhatok tippeket,de neki kell elkezdeni, ebben senki mas nem tud segiteni. Annyi segithet talan, hogy mpst ferleteszi a nyelvet es 2 honapig eszperantot tanul. Ra fog jonni, hogy je, o ert egy idegen nyelvet es sokkal nagyobb onbizalma lesz az angolhoz is. A masodik nyelv mindig sokkal konnyebb. De ez is csak egy tipp, ha benne nincs meg az akarat, ez sem fog bevalni. Egyezzetek meg abban, hogy egy honapig naponta foglalkoztok egyutt az angollal, kizarolag jatekos formaban. Nyomas nelkul, a hibazason nem fennakadva. Lehet angolul karaokezni, kepregenyeket olvasni, filmet nezni stb. A vege mindig az legyen, hogy felsorol 5 dolgot, ami jol sikerult az aznapi angolozasban, vagy ha ilyen nincs, akkor amit elvezett. Ha egy honapig megvolt minimum a napi 15 perc angolozas, akkor jutalmazzatok meg magatokat valamivel. Akar egy utazas, vagy csak egy gomboc fagyi stb. Ha rendesen csinaljatok, egy honap alatt ra fog jonni, hogy nem is olyan szornyu dolog az angoltanulas. De ehhez az kell, hogy hajlando legyen elkezdeni, az o akaratereje is kell. Olvastasd el vele amiket irtam, meg a cikkeket, amiket kuldtem.

Es majd ird meg, vannak-e fejlemenyek.

2015. márc. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Azt is bevallotta egyébként, hogy a legnagyobb egység, amit angolból el mer olvasni, az a szó vagy szóösszetétel. :D

Tehát mondatot inkább hanyagolni.


Akkor megpróbálom, hátha összejön. :)


Miért pont Izrael? (de lehet, ezt jobb lenne privátban, ha nem olyan a válasz, amit magadnak megtartanál. )


pont most lett felhozva az ötlet, hogy 1 hónapig angollal legyen foglalkozás, játékos vagy szórakozós formában. (Ebben benne lehet a szótanulás, igeidők.) De nincs semmi elvárva a hónap végén.

:)

2015. márc. 2. 09:47
 30/31 anonim ***** válasza:

Akkor sok sikert. Amint rajon, hogy angolozni jo, magatol el fog kezdeni erdeklodni es olvasni is.

Nem titok, a zsido szarmazasom miatt kezdtem el erdeklodni, eloszor egy szemeszterre mentem ki osztondijjal, aztan ott megfogott a sokszinu tarsadalom, az emberek osszetartasa, segitokeszsege (pl ossze sem tudom szamolni, hogy hanszor hoztak nekem vissza elvesztett penztarcat, draga mobiltelefont, eszukbe sem jutott megtartani) igy kinn maradtam.

2015. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!