Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatásos nyelvtanulási praktikák?

Hatásos nyelvtanulási praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Még tanuló vagyok és problémáim vannak a nyelvtanulással.

Nem a "leülök és bemagolom" típus vagyok, használnom kell a nyelvet hogy megtanuljam, beszéljem. (konkrétan angol, német, orosz)

Régi vágyam hogy külföldre költözzek, de csak alapszintű nyelvtudással nem sokra mennék.


Az iskolában nem igazán használjuk a gyakorlatban, inkább feladatokat oldunk meg. Barátommal pedig újabban angolul is beszélgetek, hogy kicsit gyakorolják, de ő nem ér rá mindig.

Tudnátok bevált praktikákat, tanulási tippeket, online "beszélgetős" oldalakat ajánlani?

Előre is köszönöm! :)



2015. márc. 2. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy zárt facebook csoport Angolul tanulunk címmel. Nemzetközi társalgás sharedtalk.com.
2015. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia :) Pár linket,ha akarod küldhetek még,de amit én ismerek,az a Livemocha (bár a régi változat szerintem sokkal jobb volt),az Italki-t,igaz ott inkább tanárt lehet keresni szerintem.És,még valamit akartam,de elfelejtettem.


Ha szeretnéd,velem is beszégethetsz :) Németül nem,de angolul és oroszul igen.

Hadd kérdezzem meg,melyik nyelvet hány éve tanulod?Van nyelvvizsgád?És,tanárhoz jársz? :) Melyiket tanulod suliban,és melyiket egyedül?

Amúgy az tök jó,ha 3 nyelvet tanulsz,én is 3at tanulok (és már nem egyszer belekezdtem más nyelvekbe is,de azokat majd akkor folytatom,ha úgy látom,hogy jobban rá tudom szánni az időm).

2015. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Carragher_x ***** válasza:
40%

"Nem a "leülök és bemagolom" típus vagyok, használnom kell a nyelvet hogy megtanuljam, beszéljem." - Nyelvet csak úgy lehet tanulni, hogy beszéled:)

Duolingo egy alap szókincs felszedésére elég jó. Ezen kívül anyanyelvi anyagok minden mennyiségben, kb bármi mi érdekel, képregény, film, sorozat, zene, hírek...stb vedd magad körbe ezekkel.

Hanganyagra erős alaptudás nélkül sztem a Relaxa tök jó, de ha már megvan az alaptudás, akkor itt is egynyelvű lenne a jó, az Effortless kissé idegesítő, de hatékony (kifejezetten a beszédkészségedet fejleszti)

2015. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!