Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szinkronnal magyar...

Német szinkronnal magyar felirattal sorozatok? Egyéb nyelvtanulási ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) idén kezdtem el németet tanulni heti 16 (+3 szaknyelvi) órában. Eddig angol tanultam (8 évig), úgyhogy eléggé rá van állva még az agyam az angolra. Milyen (elsősorban) sorozatokat tudtok ajanlani amik német szinkronnal vannak fent valahol?:) lehetőleg vicces/érdekes legyen, hogy legyen motivációm nézni:') ezenkívül tudtok ajanlani bármilyen egyéb nyelvtanulási módszert? A telefonom/ipadom alapnyelvét már átállítottam németre, nincs több ötletem,.:/ mindenféle tanácsot szívesen fogadok, és előre is koszonom!!:)


U.il: nyelvtanát is keresek, ha esetleg valaki tudna ajanlani fiatal (16-25 plusz-mínusz nehány éves) lányt azt is nagyon nagyon megköszönném:))



2014. okt. 19. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hallgass német rap-et. A kiejtést azokból jól át lehet venni.

Sorozatból sajnos nem tudok olyat, ami számodra vicces/érdekes :D

2014. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
esetleg tudsz mondani előadót?:D
2014. okt. 19. 13:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a youtube-on: Deutsch lernen extra sorozatot. Egyszerű nyelvezet, német felirattal, fiatalos, humoros sztori.
2014. okt. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Szia!

Konkrét sorozatot nem tudok mondani, de nagyon sokat segít, ha valami olyasmit nézel meg, amit már amúgy is rengetegszer láttál. Én például nagyon nagy South Park fan vagyok, néha nézem németül, és részenként kb 10-15 szót megtanulok. (nem csak káromkodást, azt máshonnan szoktam ) Tehát ilyesmiket javasolok, mint az SP, Family Guy, esetleg még a Shrek is.

2014. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Német szinkronnal és német felirattal. A magyar feliratból mit tanulsz? :D Magyarul olvasni...?
2014. okt. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én letöltöttem Til Schweiger filmjeit ( Barfuss, Keinohrhasen 1-2, Männerherzen 1-2) és Bs Playeren nézem.

2 felirattal: magyar német! Nagyon viccesek, jó szórakozást!


Valamint a kedvenc sorozatom a "Doctor's Diary", ez egy nagyon vicces és aranyos német sorozat. :)

2015. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Német szinkron + német felirat


Magyar feliratnak nem sok értelmét látom. :D Nem kényszerít rá semmire.. akkor már nézzed magyar szinkronnal inkább!

2015. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
sztem meg van értelme a magyar feliratnak mellé, így hallás alapján is meg lehet tanulni lefordítani a mondatokat, meg nem kell minden mondat után megállítani a filmet hogy vajon most ez mit jelenthet
2015. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
meg egyébként ilyenek nem értem minek kommentelnek akik csak dolgokba kötnek bele -.-
2015. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 laco31 válasza:
Érdekes párbeszédek itt: https://www.youtube.com/watch?v=G3MeDOYgeO4 És itt már ha rá viszed az egeret a szóra, meg tudod a jelentését, rengeteg párbeszéd van.: [link]
2016. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!