Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ha magántanárhoz...

Szerintetek ha magántanárhoz járok, a fogalmazásokat órán vagy óra után kéne kijavítania?

Figyelt kérdés

2500 ft-ot fizetek egy 45 perces óráért, ami szerintem elég sok, de semmire nem elég. Persze először rögtön 2 órát akart, de mondtam, hogy nem. Azóta is mindig húzza az időmet. Tudom én, hogy kevés ennyi, de a pénz meg sok. Most mondtam, hogy töltöttem le nyelvvizsgafeladatokat, és írnék fogalmazást, kijavítja-e. Erre ő azt mondta, hogy majd itt órán átnézzük. Ami nekem nem tetszik, de ő állítja, hogy nekem az kell. Mondtam, hogy akkor arra rámegy a 45 perc, ő meg bólogatott, hogy igen.


Már hagytam ott tanárt úgy egyébként, hogy azt hitte, hogy 3500 ft-os órabérért majd igét ragozunk egész órán, mert nekem az nem megy. Az lehet, de azt tudom egyedül is gyakorolni, s vissza is tudom ellenőrizni, ezért nem fogok ilyen óradíjakat fizetni. Szeretném, ha végigvennénk a szóbeli nyelvvizsga tételeket. Igaz, hogy vannak nyelvtani hibáim, de beszélgetni nem tudok egyedül, a ragozást meg lehet gyakorolni.


Most én vagyok a pofátlan, hogy azt szeretném, hogy szánjon 10 percet óra után a leckémre?


2015. márc. 3. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Említsd meg neki, hogy te beszélgetésre szeretnéd szánni az időt (és a pénzed), mert ez nem tudod egyedül gyakorolni. Esetleg kérd meg hogy óra után pár percben mondja el a legfőbb hibákat a levélben, vagy küld el neki e-mailbe és kérj szöveges értékelést hozzá.


Amúgy megértem, hogy ha beszélgetni szeretnél, akkor nem akarsz olyat gyakorolni, ami egyedül is megy. De mindenképp tisztázd vele, ha meg nagyon akar mást is belevinni, akkor próbálj meg másik tanárt. Először csak beszélgess vele, és abból valamennyire kiderül, hogy egyezik-e a célotok.

2015. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt az ő döntése, hogy belefér-e neki az óradíjába plusz 10 perc (de lehet az 20 is), vagy ő adott összegért adott időmennyiséget akar dolgozni és nem többet. Ez nem magas óradíj, normális. Ha szerinte nem fér bele, szerinted meg belefér, akkor nem jön létre közöttetek az üzlet.

A fogalmazásoknál sokkal hasznosabb, ha te magad javítod ki a hibáidat, és élőszóban azonnal kapod a visszajelzést,mint ha készrefőzve ott van neked kijavítva, vagy nincs kijavítva, csak aláhúzva, és nem tudod, hogy mi lenne a helyes megoldás. Ha te úgy akarsz magántanárhoz járni nyelvvizsga-előkészítés céljából, hogy nem kívánod rászánni az ahhoz szükséges időt illetve összeget, hogy jusson társalgásra is, meg levéljavításra is, akkor a hiba a te készülékedben van.

2015. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy nálam van a hiba, 3 hónapja beszélgetünk Skype-on, és pl. kértem, hogy ajánljon egy nyelvtankönyvet, amiben vannak megoldókulcsok is. Ajánlott egyet, megvettem 4000 ft-ért, és nincsenek benne megoldókulcsok!!! Mondtam is neki, és nézett ártatlan szemekkel, hogy hát persze, majd itt órán gyakoroljuk. Értem én, hogy ő is meg akar élni, de azért 2500 ft-ért nem tudok heti 10 órákat járni, azt meg neki kéne megérteni.

Egyébként eddig minden tanáromat meg lehetett erre kérni, azért is furcsállom ezt, de úgy látszik, hogy az ő egyetlen célja az, hogy lehúzzon.

2015. márc. 4. 21:51
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nézek másik tanárt. Most körbekérdeztem egy-két ismerősömet, akik tanítanak angolt, és ők órán kívül javítanak. Sajnos nem angolból kell.

Egyébként meg az iskolában sem véletlen, hogy 24 óra a kötelező, és nem 40, mert elvileg a munkaidőbe beleszámolták azt is, hogy készülnek az órára. Aki erre nem hajlandó, annak nem fizetek.

2015. márc. 5. 17:51
 5/9 Carragher_x ***** válasza:

Olcsó húsnak híg a leve. Egyébként abban igaza van, hogy a hibákat érdemes vele átbeszélned, abból ugyanis, hogy ő aláhúzogatja neked a hibákat, de nincs semmi interakció, jóformán semmit se fogsz tanulni. Pont azért van szükség tanárra, hogy legyen kitől kérdezni, ha vmi nem tiszta, az ilyen fogalmazásbeli hibák pedig elég jó témákat is tudnak adni. Persze ezt csinálhatná úgy is, hogy odaadod neki a fogalmazást, ő kijavítja, aztán a hibákat átbeszélitek vele, de ez kb 5 perccel rövidíti meg az egész procedúrát, szóval lehet ezt úgy is nézni, hogy 278Ft-nyi különórán rágódsz.


Amúgy van egy lang-8 nevű oldal, ahová ha feltöltesz egy írást, anyanyelvi emberek kijavítják és még magyarázatot is fűznek hozzá. Van ingyenes része is, fizetős is, a fizetősnél gyorsabban kapsz javítást, s egyáltalán nem vészes árban sem, bőven megéri. Ha fogalmazásokat akarsz írni, akár úgy is csinálhatnád, hogy ide írod meg és az esetleg itt kapott, de nem teljesen értett javításokat beszéled meg különtanárral.

2015. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 webnyelv ***** válasza:

Attól is függ, mennyi az a fogalmazás, milyen hosszú.

De ha szóban szeretnél vele beszélgetni, azt is lehet(ne) kérni, elvileg a tanuló igényeihez igazodnak a tanárok.


Nekem volt olyan tanulóm, aki direkt nem akarta, hogy órán kívül nézzem át azt, amit írt, meg egyébként is tanul belőle, ha ott nézzük át. Ha nem hosszú a fogalmazás, szerintem simán át lehet nézni és ki lehet javítani órán kívül is.

Másrészt meg a tanárnak is lehet olyan időszaka, olyan tapasztalatai, hogy elege van mindenből és semmi energiája órákon kívül javítgatni, talán a körülményei sem adottak hozzá, ebbe kevesebben gondolnak bele. De ettől függetlenül is nyitott lehetne a megállapodásra.

Nekem volt olyan tanulóm is, akitől többet kértem volna, mert annyira fárasztó, megterhelő volt a személyisége, ilyen szerencsére nagyon ritkán van.


Eltértem a témától. Nem tudom, városban, Budapesten vagy hol oktat 2500-ért, de annyiért 60 percig is tarthatna az óra.

Vagy beszéld meg vele, hogy csak szóban szeretnél vele gyakorolni és oldd meg valahogy máshogy az írásbeli feladat javítását, vagy keress másik tanárt.

Milyen nyelv egyébként, ha nem angol?

2015. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Spanyol. Most levelezek egy másik tanárral 2000 ft és 60 perc, de sajnos nem biztos, hogy találunk megfelelő időpontot.
2015. márc. 7. 23:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Sikerült végül megoldani? Miért nem adsz fel egy hirdetést az ELTE spanyol szakának épületében, hogy tanárt keresel, ahol rengeteg tanuló vállal felkészítést? Még jóval olcsóbbak is, és lelkesek.
2015. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a kérdésed. Én sosem javítok órán se fogalmazást se házi feladatot. Az mindig megcsinálom órán kívül és órán megbeszéljük a hibákat. Amiről tudom, hogy a diák ki tudja javítani, azt csak aláhúzom, nem írom oda a megoldást és általában rájönnek maguktól, hogy mi a hiba. Ezeket természetesen utána megbeszéljük. Az óra java részt arra van, hogy beszélgessünk, szóbeli feladatot oldjunk meg, szóban gyakoroljuk, megnézzük az új nyelvtant átbeszéljük, ismételjünk és szókincsbővítő gyakorlatokat csináljunk. Van, hogy 6 oldalas házikat kapok, de mégsem kérek többet 1500Ft-nél (60 perc). Spanyolból is lehet nagyon jó tanárokat találni főleg az egyetemvárosokban. Ha mégis minden kötél szakad, akkor skypesuli.hu Remélem sikerrel jársz. Jó tanulást! :)
2015. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!