Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német C1 felsőfokú komplex...

Német C1 felsőfokú komplex nyelvvizsgával kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Néhány hónap múlva szeretnék menni nyelvvizsgázni német felsőfokból. Érdekelne bármilyen tapasztalata annak aki az elmúlt időszakban, években tett le ilyen vizsgát - ki hol csinálta, milyenek az írásbeli, és szóbeli vizsgák tapasztalatai? Ki mennyit tanult előtte, hogy készült fel?


Én már gyakorlok, mostanában szinte minden nap órákat is akár, feladatokat oldok meg tankönyvben, teszteket csinálok, nyelvtani és szituációs könyveket olvasok, újságcikkeket bújok a neten. Bár még azt sem döntöttem el pontosan, hol szeretném letenni a vizsgát.



2015. márc. 6. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Németországban, Aschaffenburg-ban tettem le 2014 novemberében. Előtte két hónapos felkészítőn vettem részt a helyi Volkshochschule-nál. TestDaf nyelvvizsga volt (C1).
2015. márc. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Hallottam már a TestDaf-ról, de szinte semmit sem tudok róla. Milyen tapasztalatod volt vele?

2015. márc. 7. 14:54
 3/5 anonim válasza:

Szia 2 hónapja lett meg, komplex, DSD.

Legelismertebb nyelvvizsga. Mi kéttannyelvuből mentünk, így nyilatkozni nem tudok, hogy egy sima gimiből milyen tudással, esélyekkel lehet indulni.

Írásbeli nem nehéz, mert ez B2/C1 nyelvvizsga, tehát a B2-es vizsgazok is ugyanezt csinaljak végig, és az eredménytől függően sorolnak be c1 vagy B2 csoportba. A 4 modulbol - olvasás, hallás, levélírás, beszéd - ha 1 db B2-es szintu, de a masik c1-es, még akkor is megvan a komplex felsofokud.

Szobeli könnyű, egyik része egy ott huzott tételről beszélni par percet, masik resze otthon begyakorolt prezentaciot eloadni. Ha van kerdesed, írj nyugodtan akár privátban is.

2015. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
DSD-t hol lehet letenni?
2017. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül?
2017. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!