Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo nyelvtudás - milyen...

Duolingo nyelvtudás - milyen szintre lehet eljutni vele? Beleírnátok önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Most tanulok egy nyelvet és kiegészítésként használom a Duolingot, és nagyon jónak találom. Gondolkoztam azon, hogyha végzek ezzel a nyelvvel nekiállok egy másiknak is, de teljesen önerőből. Tehát csak Duolingóval és amit a neten találni a nyelvről (nyelvtani magyarázatok, feladatok begyakoroltatásra, esetleg szinkronos/feliratos filmek, stb.) Így milyen szintre lehetne eljutni, ha végigviszem a fát? Utána nagyjából mennyit kéne tanárhoz járnom, hogy elérjem a nyelvvizsgát?


A Duolingós nyelvtudást mennyire jelölnétek ti önéletrajzban?



2015. márc. 7. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát simán a duolingot nem írnám be,de tudtommal lehet már nyelvvizsgát is tenni náluk,maximum azt tenném bele.
2015. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint beírnád-e önéletrajza, hogy teszem azt A2es szinten vagy a nyelvből. (És ezt nem tanárral sajátítottad el, hanem önerőből)
2015. márc. 7. 12:46
 3/10 A kérdező kommentje:
?
2015. márc. 7. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Semmiképp nem kell beleírni, hogy önerőből vagy sem jutottál el egy szintre. Akármit írsz bele, az maximum csak egy behívó lehet az állásinterjúra, ahol úgyis BIZTOSAN előkerül és használni kell tudni!

Nem ismerem a duolingot, sem azt, hogy milyen gyakorlatok vannak, mennyire beszédközpontú vagy akármi. De ha hiába tudsz megcsinálni teszem azt felsőfokú nyelvvizsga feladatokat, ha megszólalni nem tudsz az adott nyelven, akkor bőven nem vagy C1 szinten. Persze ez egy sarkított példa, de a lényeg remélem érthető.

2015. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, izé, érthetetlen vagyok azt hiszem:D Nem azt akarom beleírni, hogy milyen módszerrel értem el azt a nyelvtudást, csak azt, hogy milyen szintet értem el. A duolingo nem fejleszti a beszédkészséget, azt már tanárral fejleszteném, de elég jó a nyelvérzékem és beszédközpontú vagyok, azt már hamar fel tudnám hozni. De a megértést elég jól el lehet sajátítani vele, ha mondjuk tanár/tanfolyam nélkül eljutok olyan szintre, hogy megérteném a leveleket, tudnék emaileket írni, akkor azt beírná-e más az önéletrajzába, hogy mondjuk spanyol A2es szint?
2015. márc. 7. 13:54
 6/10 webnyelv ***** válasza:
85%

Ha olyan szinten vagy, beírhatod, hogy A2-es szint.


Igazából a beszédkészséget, olvasást, szövegértést, mindent párhuzamosan kéne fejleszteni, bár utólag is lehet pótolni, ha valamelyik kimaradt.

Ha végigviszed a fát, utána mennyi idő a nyelvvizsga, tanárral? Ez igazából tőled függ, egyénfüggő, nem lehet megmondani előre. A tanár mondhatja meg az első órák után.

2015. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A Duolingo onmagaban haszbalhato nyelvtudast nem ad, csak ha kombinalod filmnezessel, olvasassal, beszelgetessel. Ha csak a Duolingot csinalod, nagyon messze leszel az igazi hasznalhato tudastol. Eppen ezert nem irnam be, hogy duolingo, csak annyit, hogy tanulod x nyelvet es y szinten vagy belole.
2015. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is lényegtelen, hogy hol szerezted a nyelvtudást.


A duolingóval amúgy önmagával is egész sokra lehet jutni. De az nem elég hozzá, hogy végigszaladsz a fán. Alaposan, jól be kell gyakorolni. Majd ha úgy megy minden lecke mint a legelső akkor szerintem középfok közelében leszel és állásinterjún eladható tudásod lesz.

2015. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma már nem nézik,hogy hol szerezted a tudásod,az a lényeg,hogy tudd.

persze van ahol a nézik a papirt is,meg azt is firtatják,hogy az honan van,de nagyon kevés helyen.


ha beleírod akkor akkor uagyanúgy nem számit6sz semmire mintha nem írod.Nyilván vannak HR-esek akik behívnak mert érdekli őket,hogy miaz és milyen tudást szereztél vele,de sem előny,sem hátrány nem lesz.

Én max. azt írnám bele az önélletbe hogy milyen szintre jutottam vele.persze ezt valahol "leprobálnám".

2015. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom nem mostani kérdés, de beleírni egy önéletrajzba egy appot elég nevetséges és komolytalan. Elég csak annyit írni hogy beszéled az adott nyelvet, az meg hogy van e belőle nyelvvizsgád vagy nincs megintcsak attól függ követelmény e. A lényeg hogy beszéld a nyelvet normálisan, elbeszélgetéseken ne égesd be magad ha kérdeznek idegen nyelven valamit, ha tudsz kommunikálni akkor nem kérdés a tudás.
2023. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!