Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol "you know? " kifejezé...

Az angol "you know? " kifejezésnek miért van értelme?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy az angolban nem így kérdezünk, hanem úgy kéne, hogy "do you know?" nem? kezdő vagyok, ezért kérdezem, valaki elmagyarázná hogy akkor most hogy is van ez?:D
2010. febr. 14. 20:17
 1/5 anonim válasza:
Úgy h alapból téll nincs értelme de ez kb olyan mint h nem azt mondod h Én elmegyek, hanem csak h Elmegyek. Egyszerűbb. De ha csak nem rég óta tanulsz angolt mondd ki rendesen, mert bele fogsz zavarodni.
2010. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert ezt nem konkrétan arra használják,ha meg akarják kérdezni,hogy tudsz -e vmit(vagy ismersz -e vmit), hanem arra,mint amikor pl. beszélgetsz vkivel és közben mondod,hogy "tudod...(?) "

Szóval ezért csak "you know" .

2010. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az angol filmekben/sorozatokban szokták ezt mondani, amikor mondanak vmit és akk a végén mondják h 'you know?' és nem vágom h miért nem ugy mondják h do you know.. ez vmi szleng vagy mi?
2010. febr. 14. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A közbeszédben néha így kérdeznek, főelg akkor, ha mást hangsúlyoznak. Itt egyértelműen nem arra kíváncsi, hogy érti-e az illető (amiről szó van), hanem valószínűleg feltételezi, hogy igen, illetve egyfajta kötőszóként alkalmazza.
2010. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen igen úgy értem ahogy előttem írták :D oké oké akkor már értem..:)
2010. febr. 14. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!