Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire fontos az, hogy...

Mennyire fontos az, hogy milyen szándékkal, céllal tanul valaki egy idegen nyelvet? Mi a tapasztalatotok? Részletek a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

Első idegen nyelvem az angol, amit mai napig imádok és használom is napi szinten. Másodiknak németet tanultam, és azért azt, mert szülői nyomásra azt választottam, mondván, hogy az milyen "hasznos". Viszont nem sikerült eddig megszeretnem.


Középiskola után a német helyett elkezdtem a franciát, mert az közelebb állt hozzám és még "hasznos" is.


Aztán rájöttem, hogy az angollal sokmindent tudok olvasni, így az elég az információszerzéshez.

Mi volna, ha 180 fokos fordulattal választanék egy másik nyelvet, és NEM a "hasznosságát" NEM az "elterjedtségét" nézném, hanem pl. azt, hogy nekem mennyire tetszik, illetve a kultúrája mennyire lenne az én számomra érdekes, vonzó, mi az a téma, ami engem érdekel és azzal kapcsolatban olvashatnék e nyelven is az angol mellett... így végül sok év után és 180 fokos fordulattal belekezdtem az olasz nyelvbe.


Óriási változást hozott! Szinte alig várom, hogy leülhessek tanulni, sok olasz dalt megkerestem és hallgatom, hallgatom, hallgatom...akár a végtelenségig is hallgatnám.


Ti megtapasztaltátok már ezt? Mit gondoltok erről?


2015. márc. 8. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én még nem találtam meg a nyelvet, ami tényleg közel áll hozzám. Az angollal én is úgy vagyok mint te, napi szinten használom. Franciát is tanultam, és amúgy nem rossz nyelv, de sosem örömömben ültem le franciát tanulni (bár ez a középiskolai tanárom hatására is lehetett). Gondolkodtam azon, hogy elkezdek franciául tanulni megint, hátha, de igazából nem találtam még meg a nekem való nyelvet.
2015. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat számít. Én angolt és oroszt tanultam. Eleinte egyiket sem szerettem, de az angol később elkezdett érdekelni a hobbijaim miatt, onnantól kezde az egész szórakozás volt. Felsőfokú nyelvvizsgám lett szinte 0 készüléssel, pedig nem vagyok zseni, csak imádom. Az oroszt 4 évig tanultam, de ahogy kiléptem a ballagás után az iskolából, esküszöm kb mindent elfelejtettem, kivéve egy-két szót meg a betűk egy részét.

Most akarok másik nyelvet tanulni de az a bajom, hogy egyszerűen nem tudok az angolnál tökéletesebbet találni. :D Mióta van az angol, azóta a többit rondának tartom, nem tetszik a kultúrájuk, de még az is visszatart, hogy sok népszerű és könnyű nyelv van, amit meleg országokban beszélnek, én meg gyűlölöm a meleget. Az angol annyira szép, néha egy szón vagy kifejezésen sírni tudnék, pedig nem vagyok érzelmes típus. Mikor kijöttem a nyelvvizsgáról, azon szomorkodtam, hogy többet ilyen esményben nem lesz részem. Mondjuk azt azóta megoldottam. :D Elég vicces. :D

2015. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!