Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik most tanultok/tanultatok...

Webnyelv kérdése:

Akik most tanultok/tanultatok angolul, hogyan tanultátok a jövő időt és feltételes módot?

Figyelt kérdés

Régen még shall és will volt a tananyagban mindenhol a jövő idő. A shall-t tanítják még egyáltalán a jövő időnél? Pl. I shall go = Menni fogok. Vagy csak I will go.

Ugyanígy: I would go = Mennék. Tanuljátok még azt is, hogy I should go = Mennék?


A should-nak egyébként más jelentése is van, a kellene.


Az érdekelne, manapság ki hogyan tanulja ezt.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. márc. 9. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

A shall és a will ugyanaz, ráadásul, mivel legtöbbször rövidítve használatos, mindegy is, mindkettő I'll. A shall-t ismerni kell, mert választékos, de az utcanyelvből kopik ki.

A would (alapesetben) feltételes mód, a should szintén, bár utóbbi késztetést fejez ki (kellene).

2015. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:

Én ugyan nem tanulok, de talán nem gond, hogy elmondom, igen tanítom az általad leírt formákat, jelentéseket.

Amikor tanítani kezdtem, ragaszkodtam az I/we shall, a többi pedig will alakhoz. Manapság felírom, elmondom, és hozzáteszem, milyen irányban változott a nyelv, hogy a "will" alak ma már minden számban és személyben elfogadott. Would/Should - szintén, bár csoportja válogatja, meddig jutunk el az anyagban. :)

2015. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekünk elmondták, hogy a shall is létezik...
2015. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A tankönyvekben szerepel még a shall a jövő időnél, ill. a should a feltételes módnál.

2015. márc. 9. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
A shall-t és should-ot egyáltalán nem használják ilyen értelemben, bát a múlt században még igen, fokozatosan eltűntek, ezért van ez az ambivalencia.
2015. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem használják. Az érdekel, hogyan tanítják a jövő időt és feltételes módot, tanítják-e az I shall és we shall alakot egyáltalán a jövő időnél és az I should, we should alakot a feltételes módnál.

(Nyilván a shall és should más jelentésben használatos, ezt nyilván tanítják, nem erre gondoltam.)

2015. ápr. 9. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 10 éve abbahagytam az angoltanítást, de már akkor sem tanítottam a shall/should párost, max. megemlítettem az érdeklődőbb tanítványoknak.
2015. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!