Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes gimiben még egy 3....

Érdemes gimiben még egy 3. idegen nyelvet is elkezdeni szakköri foglalkozásokon?

Figyelt kérdés
valószínűleg Nyelvi Előkészítő Osztályba (5 éves) fogok járni jövőre ahol az 1. idegen nyelvem lesz az angol amiből elég jó vagyok, a 2. vagy a német vagy az olasz ami teljesen új lesz számomra és arra gondoltam hogy a második évemben elkezdek egy 3. nyelvet is (finn,francia,spanyol vagy portugál) de nem tudom hogy lenne-e értelme, bírni fogom-e vagy egyszerre ez túl sok lesz?mi ti ajánlanátok?köszi:)

2015. márc. 10. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg, aztán ha nem bírod, hagyd ott. Szakköröket otthagyhatod amikor szeretnéd.
2015. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem lesz rá időd
2015. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
79%
Hát nem tudom jól hangzik, de nálunk pl úgy van (én is nyekes vagyok, most 10-es) hogy ha elkezdesz egy szakkört akkor azt év közben nem lehet leadni, hanem max év végén és jövőre nem veszed fel. Amúgy én is úgy mentem gimibe hogy első nyelv angol és másodikban jött be a német és lehet bírni:) nekünk is felajánlották hogy jövőre szeretnénk e 3. nyelvet szakkörként (eszperantót) de én nem jelentkeztem rá
2015. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
3-as vagyok elírtam: nem másodikban jött be a német hanem már nulladikban xD
2015. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes megpróbálnod. Én harmadik és negyedik nyelvet is felvettem, nem bántam meg, mert egyetemen az egyiket folytatni szeretném.

Ha pedig rájössz, hogy túl sokat vállaltál, simán leadhatod. :)

2015. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :) még várom a válaszokat!

az előzőktől pedig megkérdezhetem hogy milyen nyelveket vettettek fel?milyen nehéz volt? milyen gyakran voltak olyan óráitok vagy foglalkozásotok és milyen szintre sikerült vinni a nyelvtudásotokat?

2015. márc. 17. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. A harmadik orosz volt, a negyedik horvát. Mindkettőt heti egy órában tanulom, az oroszt másfél éve, a horvátot néhány hónapja. Oroszból még nem egészen vagyok alapszinten (első évben nem foglalkoztam vele semennyit, utolsó fél évben heti 4-5 órát), de közel járok hozzá. A horvátom katasztrófa, néhány mondatot tudok magamról, plusz köszönni és számolni. :D
2015. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Szerintem mindenképpen tanulj 3. nyelvet is, ha van rá lehetőséged. Ha heti 1-2 óráról van szó, az nem nagy teher, és nem is túl sok anyag, erős alapod lehet majd abból a nyelvből.

Utólag visszatekintve a gimis évekre (már egyetemista vagyok) bánom, hogy nem kezdtem el sem a latint, sem a franciát, pedig lehetett volna :)

2015. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!