Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik távol keleti nyelveket...

Akik távol keleti nyelveket tanulnak pl. koreai, japán, kínai az ELTE BTK-n azok utána hol tudnak elhelyezkedni? Mi mindent csinálhatnak egy ilyen szak elvégzése után?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 20:11
 1/7 anonim válasza:
78%
Rá lehet húzni egy forditó-tolmács mestert,én speciel a sima magyar szakra akarok ráépíteni egy fordítós mesterit. Ha szereted a nyelveket én ezt tudom látni benne lehetőségnek,de nekem konkrét tervem az amit leírtam.
2015. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ezeöccá ***** válasza:
11%

Szaktudás kell + nyelv. Nem egy szimpla nyelvszak. Nézz körül állásportálokon, nem fogsz rengetek állást találni kínaira vagy koreaira.


Ha elvégzed a kínait, de mellette semmit nem tanultál, mihez kezdesz? Fénymásolás, telefonálgatás.


Tanulj informatikusnak, közgazdásznak, mérnöknek és mellette tanulj egy nyelvet.

2015. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Kedves utolsó, azon kívül, hogy a stílusod kifogásolható, még baromságokat is írsz:)
2015. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
2.: Ha az anglisztikát végzed el, szakma nélkül, akkor tényleg csak fénymásoló leszel. De a kínai azért nem egy angol vagy német...
2015. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ismerősöm Japán szakon végzett, azt mondtam, "hülye animerajongó diplomás munkanélküli lesz" , és most a Jabilnál sokszázezret keres, mint tolmács.


Tehát mégsem hülyeség, főleg ha azt nézzük hány keletázsiai cég jött magyarországra (meg a jabil nem is az, de a vevőik azok)

2015. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem hulyeseg aki azt irja, hogy szakma kell a nyelv melle. Ez attol fugg, hol akarsz elhelyezkedni. Ha Magyarorszagon vagy Europan belul akarsz megelni vele mint tolmacs vagy idegenvezeto, vagy mint keleti ceg helyi osszekotoje, akkor jol kereshetsz veluk.


Ha viszont abban remenykedsz, hogy peldaul japant tanulva utana Japanban helyezkedsz el, akkor csalodhatsz, mert ide nem kell japanul tudo ember, az van itt boven. Magyarra meg nincs szukseg. Angol, francia stb. tolmacs meg annyi van itt mas orszagok japan szakosaibol, hogy csak anyanyelvit vesznek fel.


A Tokioi Magyar Nagykovetsegre esetleg be lehet kerulni titkarnonek, biztos van uresedes ugy 20 evente egyszer.


Mellesleg en orvoskent dolgozom Japanban, akarhova felvesznek. Gondolom a mernokoket, kutatokat is felveszik jo szaktudassal. De ismertem en itt svajci lanyt, anyanyelvi nemet es francia tudassal es japan szakos vegzettseggel futni a koroket hogy allast talaljon, mert elete alma volt Japanba jutni, megis logo orral ment haza amikor lejart a vizuma. Nem vettek fel sehova, es ha nem kapsz munkavizumot, nem maradhatsz.

2015. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. ápr. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!