Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt a "szerkezetet" hogy...

Ezt a "szerkezetet" hogy hívják? (a mondat lent, angol)

Figyelt kérdés

"This, however, has not stopped the Church of England's rearguard action against the declining power of a proper, old-fashioned marriage."


Vagyis egy alany, majd egy közbeékelődő szó, majd a mondat többi része.


2015. márc. 13. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Present perfect.
2015. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az leesett. De engem nem ez érdekel. :D Hanem azt, hogy miért ott van a kötőszó,ahol. :D
2015. márc. 13. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én már nem tudom az angol nyelvtant 100%-osan, csak használom a nyelvet. De próbálj analógiát vonni a magyarból (de vigyázz, mert megtévesztő lehet! Jelen esetben nem az):

Azonban, ez nem állította meg a...

Ez azonban nem állította meg a...


Lényegében nincsen különbség e kettő között, az egész arra megy ki, mit és mikor akarsz kihangsúlyozni. Ha nagyon szeretnél valami nyelvtani szabályt erre keress rá a conjuctive adverbs-ekre. Biztosan van valami szép hosszú szabály erre, mikor, mit, hogyan, s miért szabad.

2015. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. márc. 13. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egy külön szerkezet, a however mehet az alany után is.
2015. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!