Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a jelentésbeli különbség a...

Mi a jelentésbeli különbség a két mondat között? (angol)

Figyelt kérdés

1. You're going to be spending the rest of your life in the rice paddies.


2. You're going to spend the rest of your life in the rice paddies.


2015. febr. 28. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Az 1. rosssz, viszont a 2. jó.
2015. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
be után nem kell inges alakba tenni jelen esetben az igét,elég helytelen úgy
2015. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
A going to be-s alak is teljesen jó, sőt, használják is. Olyan apró közte a különbség, hogy én nem tudom lényegileg megkülönböztetni.
2015. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindkét mondat helyes.

Az elsőt inkább akkor mondanám, amikor éppen kezdődik az életem hátralevő része, amit a rizsföldeken fogok tölteni, tehát biztos a dolog. Úgy fordítanám, hogy "Mostantól kezdve, életed hátralévő részét a rizsföldeken fogod tölteni."

A másodiknál nem hangsúlyos, hogy mikor kezdődik az életem hátralévő része; nyilván a szövegkörnyezettől függ, de itt el tudok képzelni például valamilyen feltételhez kötést.

Az elsőnél a helyzet konkrét, a másodiknál általános.

2015. márc. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen ugyanaz a kettő.
2015. márc. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 meg tudod magyarázni esetleg, hogy miért?
2015. márc. 2. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit nehéz elmagyarázni, mert ez nem egy általános szabály vagy ilyesmi. A fenti esetben a két mondat bármikor felcserélhető (bár a 2. gyakrabban használt, de teljesen ugyanaz).


Mondok inkább olyan példát amikor a két mondat nem ugyanaz.


I'm going to fix cars.

I'm going to be fixing cars.


Itt a kettő közt már van némi különbség. Az első simán egy jövőbeli eseményt ír le. Pl.: Ha valaki megkérdi tőled, hogy "Mi lesz a dolgod az új munkahelyen?" akkor ez egy jó válasz rá "Autókat fogok javítani"


A második itt egy közelgő, folyamatosan futó cselekvésre utal (pl. hogy egész nap autókat fogsz javítani) Pl.: Ismerősöd munka előtt megkérdezi, hogy "Nem jössz ki egy kávéra nap közben?" ebben az esetben a második a helyes, mert folyamat elfoglalt leszel az autók javításával és nem nagyon érsz rá.



A te mondataidban, hogy életed hátralévő részét a rizsföldeken fogod tölteni, nincs ilyen jelentéstartalom. Mindkettő ugyanazt fejezi ki, ott fogod tölteni hátralévő életed.


Lehet kicsit bénán írtam le, de szerintem látszik, hogy mi az ötlet itt :)


Remélem hasznos volt, ha valakinek esetleg van más észrevétele én is kíváncsi lennék.

2015. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez így tökéletesen érthető :)
2015. márc. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!