Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc német középfokon 5 tétel...

Telc német középfokon 5 tétel van? (film, zene, sportesemény, nyaralás stb? )

Figyelt kérdés
jövőhéten megyek német nyelvvizsgára és hallottam már olyat is hogy két téma közül kell választani..most akkor hogy van? köszönöm előre is:)
2015. márc. 20. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, igen, 5 "tétel" van, ami igazából előadás. Én írtam egy szöveget a kedvenc könyvemről, amiből film is készült, tehát 2 már rögtön kihúzva, azon az alapon, ha a könyvet valamilyen csoda folytán kihúznák.. A többire meg semmit nem tanultam, hiszen a könyv, film kategória eddig MINDIG benne volt :) Nekem is :)
2015. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a vizsgán úgy fogom megkapni hogy ez az 5 téma és amit kiválasztok arról beszélek nem? pl kedvenc film? vagy úgy lesz h az 5 tétel közül megkapok kettőt pl nyaralás vagy sportesemény? Te voltál már telc németen? köszönöm a segítséget:) amúgy privátba is beszélhetünk:D
2015. márc. 20. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Német középfokon tényleg így vannak a témák, az angolnál - ha jól tudom - viszont szokásuk cserélgetni őket. Azért úgy ne menj oda, hogy öt témából négyről egy kukkot se tudsz mondani, de legyen egy kedvenced, amiről sokat beszélsz. A szóbelin párbeszédet kell felépíteni egy partnerrel, akihez majd ott beosztanak (a partner is vizsgázó), de istenigazából nem érdemes megkeresni és lebeszélni, hogy akkor ki-mit. Én is ezt csináltam, de az utolsó pillanatban kitalálták, hogy más lesz a párom, és így is történt. Az a tény nyugtasson, hogy nincs baj, ha az illető nem valami kommunikatív - annak ellenére, hogy (elvileg) beszélgetni kell, külön-külön értékelnek benneteket.
2015. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
levélírásnál is kettő közül lehet választani?
2015. márc. 20. 21:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen ott is 2 kozul :) 1es vagyok

persze, en se azt mondom h csak arrol az egyrol tudjon beszelni, de he, ez kozepfok! Itt mar az osszes temarol a felsoroltak kozul barmikor el kell tudni beszelgetni.

En azt javaslom, hogy irj egy konyv/film bemutatot, amelyekhez behazudhatod, hogy film vagy konyv is keszult belole. A tobbi temahoz meg legyen egy veszmegoldas kitalalva, hogy ha valami csoda folytan kivennek. Este utananeztem, nekem a sportesemenyt kivettek a listabol.

2015. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget:)
2015. márc. 21. 09:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ne haragudjatok, h itt kérdezgetek, de jövőhéten lesz a vizsga, eddig is sokat készültem rá, de még mindig nem vagyok vele tisztába, hogy a magnónál csak igaz/hamis van vagy most már olyat is bele raktak hogy 3 válasz közül kell választani ? meg egyszer hallgatjuk meg?
2015. márc. 21. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Májusban vizsgáztam le, akkor még csak igaz és hamis válaszok léteztek. Nem hinném, hogy beleraktak egy harmadikat... Hol hallottad ezt?
2015. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A telc oldalon küldtek gyakorló feladatokat és ott van olyan h feleletválasztós feladatok ahol 3 válasz közül kell választani
2015. márc. 21. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyiket kaptad szóbelin?
2015. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!