Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik itthon perfekt szinten...

Akik itthon perfekt szinten megtanulnak egy nyelven, azok milyen módszerrel csinálják? (német)

Figyelt kérdés
Van egy felsőfokú ÖSD-m, de nem igazán vagyok megelégedve a nyelvtudásommal. Nem beszélek rosszul, de ha egy speciális téma jön terítékre, akadnak nehézségeim. A szókincsem eléggé szegényes. Azon gondolkodtam, hogy a tolmácsok vagy a tanárok hol/hogyan tanulnak nyelvet?

2015. márc. 21. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Önállóan "perfekt" szinten meg lehet egyáltalán tanulni? Én kétlem. Legfeljebb idegen nyelvű szülőtől, házastárstól, vagy állandó idegen nyelvi környezetben. Bocsánat, de a tanárok többsége sem perfekt, nem minden témakörben tökéletes a tudásuk.
2015. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos szint után azt segít a legtöbbet ha olvasol.

Ha tudsz angolul akkor ezt érdemes megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=PUqME-RTtIs

2015. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanárok - tisztelet a kivételnek - sokkal rosszabbul tudnak nyelvet beszélni, mint egy tolmács, vagy akár fordító. A tolmács a legnehezebb, van külön tolmácsképző iskola (pl. Bécsben), ahol az ott tanulók nagy része kétnyelvűként nőtt fel. A tolmácsokon belül is a szinkrontolmács a legnehezebb szint. Nagyon kemény követelmények vannak egy olyan iskolában, mert nemcsak két nyelvet kell perfektül tudni (értsd: C2-nél is magasabb szint, anyanyelvi tulajdonképpen), hanem kiváló emlékező tehetséggel kell rendelkezni, akik meg magasabb körökben tolmácsolnak azoknak a kulturális, protokoll ismereteket is el kell sajátítani, gondolj az államközi eseményekre például. Tehát a tolmácsok kétnyelvűek (vagy két külön nyelvet beszélő szülő, vagy egy nyelvet beszélő szülők egy külföldi országban). Az nagyon ritka, ha valaki teljesen a "semmiből", egynyelvűként tanul meg kiválóan egy nyelvet, van ilyen, de ezek a "zsenik", a kivételes képességűek, akikre ragad a nyelv, belőlük nagyon kevés van.

A tanárokról viszont nem mondható el, hogy a legtöbbjük élt külföldön huzamosabb ideig, sokszor nem jó a kiejtésük és a szókincsük sincs tökéletes szinten, maximum C2, de van aki C1 szinten tud csak. Persze, mint ahogy mondtam, vannak remek tanárok akik nagyon jól tudnak nyelvet beszélni és tanítani, de nem mindenki ilyen.

2015. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!