Német vagy angol?

Figyelt kérdés
Németből már régen megvan a középfokúm, angolból is most szereztem meg, és az egyetem előtt valamelyikből felsőzni szeretnék, de nem tudom, melyikből. Németet már kb 11 éve tanulom, angolt csak 3, mégis ha filmeket nézek, az angolt sokkal jobban megértem, mint a németet. Ez miért van? Szerintetek melyikből menjek? A németet biztosabbnak érzem, de ha elég szorgalmas vagyok, az angol is menne?
2015. márc. 22. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd, a német középfok után már nem olyan vészes, gyakorlatilag csak szókincset kell bővíteni, az angol viszont középfok után lesz nehéz. Németben is szinkronizálnak filmeket, ha azt biztosabbnak érzed én azt fejleszteném elsőnek. Az angol olyan szempontból tényleg előnyösebb, hogy a net miatt könnyebb belerázódni. Nézz filmeket angolul, na hagy, hogy elfejtsd és utána felhozod azt is.
2015. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!:)
2015. márc. 22. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!