Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van ez a kiejtéssel?

Hogy van ez a kiejtéssel?

Figyelt kérdés

azt az angol szót hogy "the" eddig úgy tudtam hogy úgy kell mondani, "dö"

viszont dalokban van hogy máshogy mondják, de csak bizonyos szókapcsolatok esetén

pl. "in the end" úgy ejtik: in di end

viszont pl azt hogy "take the blame" már úgy mondják "ték dö blém" (gyönyörűen néz ki leírva, tudom:D) szóval hol így ejtik, hol úgy, és van erre valamiféle szabály, vagy magyarázat vagy valami ilyesmi?



2015. márc. 23. 20:10
 1/6 anonim válasza:
100%

ha magánhangzóval kezdődő szó előtt van akkor 'di', magánhangzónál 'dö'

a többit már csak érted...

2015. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
jhajj de fáradt vagyok... a második magánhangzó az MÁSSALHANGZÓ akart lenni :) bocsi
2015. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így-így,ahogy az első mondja. Bár az is előfordulhat,hogy egy szó írott formában mássalhangzóval kezdődik,de hangalakban magánhangzó. Akkor is "di". Most konkrét példát nem tudok rá mondani. De javítsatok ki,ha hibásan írtam valamit.
2015. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

Ha iskolában tanulod a nyelvet, nagyon mélyen piruljon el a tanárod, mert ezt már az első évben, annak sem a végén meg kellett vón tanítania.

Az előttem lévők jót mondtak, szóval nem is ragoznám tovább. Nekem hirtelen az "honour" meg az "hour"szó jutott eszembe, ami írásban mássalhangzóval kezdődik, de kiejtésben néma a "h", így "an hour" vagy /di/ hour. :)

2015. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát elég furcsa mert ez lesz az 5. év hogy angolt tanulok, de erről most hallok először :P

köszi a válaszokat :)

2015. márc. 24. 07:17
 6/6 chtt ***** válasza:

Tényleg furcsa és felfoghatatlan. Harmadikban kezdem az angolt, s amint előkerül az alma meg a narancs, máris szólok az zsenge ifjúságnak, hogy figyeljenek, hogyan, minek hallják a "the"-t ezen szavak előtt. Aztán ügyesen "szabályt állítanak".

Mindegy, mostan már Te is tudod. ;)

Good luck in your English.

:)

2015. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!