Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A latin nyelv mennyire nehéz?

A latin nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Olyat is hallottam már többször,hogy nagyon nehéz,főleg a nyelvtana.Ha alapvetően jó a nyelvérzékem,és eddig mind a 3 nyelv jól megy nekem (francia,orosz,angol),akkor meg tudom tanulni?Vagy,a latinhoz kevés a jó nyelvérzék?És,az eddig tanult nyelvek segítenének valamit?


Aki tanult már latinul,vagy akár tanítja,kérem írjon nekem :)


2015. márc. 23. 21:43
 1/6 A kérdező kommentje:

A főnevek neme,meg a főnévragozás nem lenne újdonság,mert az van az oroszban meg franciában is.(franciában is van 2 nem,az oroszban 3,és ott még ragozni is kell)

De,gondolom,hogy nem ez az egyetlen nehézsége..


Azt nem írtam,de egyébként egyedül tanulnám és csak hobbiból,érdeklődésből.

:)

2015. márc. 23. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:
A francia egy újlatin nyelv, tehát a nyelvtan és a legtöbb szó eredetét illetően nem lesznek (nem lehetnek) nehézségeid, hiszen a latinból ered.
2015. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kettes téved, teljesen más a latin nyelvtan, mint a francia. Az indoeurópai nyelvekre általában jellemző alapdolgokat leszámítva a nyelvtanban nem sok segítségedre lesz az eddigi nyelvtudásod, legalábbis konkrétumokban. Az általános gyakorlottság azért nyilván sokat segít. Meg persze szótanulásban lesz sok hasonlóság (bár sokszor kevesebb, mint az ember gondolná, pl. cheval = equus, garçon = puer és lehetne sorolni).


És a nyelvtan tényleg elég nehéz, de egyáltalán nem megtanulhatatlan.

2015. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Közepesen nehéz (az ógörög nagyon nehéz!), úgyhogy a fentebb leírtak alapján menni fog.
2015. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha elfogadod hogy a latinban rendszer van akkor nem lesz nehez. Persze oda kell figyelni hogy mindent egyeztess es meg kell erteni h mit mivel es miert. En ket evig tanultam suliba es nagyon szerettem, konnyunek is talaltam. Aztan harmadik evben rajtam kivul mindenki leadta ugyh csak plusz targykent tudtam megtartani, iden pedig teljesen egyedul probalom folytatni.

Szerintem neked menni fog es ha barmi kerdesed van amit egyedul nem ertesz akk szivesen segitek :)))

Egyebkent milyen konyvbol fogsz tanulni?

2015. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NuclearAtomBomb válasza:

Én egy éve tanulom de már 3 főnév ragozást(több variációval) és 4 féle igeragozást tanultunk.

Ha sokat tanulsz sikerülni fog.

2015. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!