Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak a következő...

Hogy vannak a következő kifejezések oroszul?

Figyelt kérdés

a szüleimmel

a te szüleidnek

az ő szüleit

a mi szüleinkhez

a ti szüleiteknél



2015. márc. 25. 20:18
 1/8 chtt ***** válasza:

Végül is semeddig sem tart leírni... de azzal mit tanulsz?


с моими родителями

твоим родителям / для твоих родителей

(a te szüleidnek... írom a levelet - részes/a te szüleidnek... a részére - birtokos)

их родителей

к нашим родителям

у ваших родителей

2015. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem oldom meg a leckédet, nem azért adták, hogy kínozzanak, hanem hogy önállóan alkalmazd az órán megtanult anyagot. Ha konkrét kérdésed van, ami akadályoz a feladat megoldásában, arra válaszolok. Kellenek ugye a birtokos névmások, kell tudni, milyen eset az adott kifejezés és ki kell nézni a táblázatból annak a ragját a melléknév (birtokos névmás)és a főnév esetében, itt többes számban. Az ő a kakukktojás, azt a névmást nem látjuk el végződéssel, csak a főnevet.
2015. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:

újra:


с _ м о и м и _ р о д и т е л я м и

т в о и м _ р о д и т е л я м / д л я _ т в о и х _ р о д и т е л е й

(a te szüleidnek... írom a levelet - részes/a te szüleidnek... a részére - birtokos)

и х _р о д и т е л е й

к _ н а ш и м _ р о д и т е л я м

у _ в а ш и х _ р о д и т е л е й

2015. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na ezt kár volt, nem használtál, hanem ártottál.
2015. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 chtt ***** válasza:
igazad van, az a baj, hogy míg az angolnak ellent tudok állni, az orosznak sajnos nem :(
2015. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul az egyik nem is jó. Nem mondom meg, melyik.
2015. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
akkor nagyon elsüllyedek, mert háromszor is átolvastam, szörnyű lenne, ha mégis el tudtam volna nézni -- írd meg magánban, kérlek, köszi
2015. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 chtt ***** válasza:

"Ráadásul az egyik nem is jó. Nem mondom meg, melyik."


Igazsága vagyon a hozzászólónak. (El is süllyedtem:(

Azok a fránya névmások, amelyek a magyarban nem kellenek! (jó, hogy nem nálam tanulsz:)))

Viszont ennyi hiba köll is bele... és én sem mondom meg, melyik (sorry) - a táblázatból profin ki lehet nézni

2015. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!