Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki folyamatosan tudjon beszélni angolul? (nem a szintre gondolok)

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

folyékony beszédre gondolsz?


..gyakorlás....néhány sör..

2015. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, olyan beszédre. :)


Hogy....ööööööööööö...ne...ööö...legyen....(1 perc szünet) szünet, legalábbis....olyan nagy....ne.

:D

2015. márc. 26. 21:54
 3/5 anonim válasza:
Értsd amiről beszélsz, tudj mondani róla dolgokat, legyen nagy szókincsed, tudj ugye angolul abban a témában. Én szerintem ezek kellenek
2015. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Bővítsd a szókincsed főleg és fogalmazz minél egyszerűen, az öö-zéstől én kb. a falnak tudok menni, inkább maradj csöndben, de ne ööö-zzél már, rettenető idegesítő szokás.
2015. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
először is az hogy ne félj megszólalni. sokan nem mernek mert félnek hogy nem helyesen mondanak dolgokat, de egy angol anyanyelvű totál leszarja hogyha nem nyelvtanilag helyesen mondtad ha megérti hogy mit akarsz. Fontos a szókincs és az hogy ne magyarúl gondolkodj ha angolul akarsz beszélni, mert rengeteg olyan kifejezés van amit te elmondasz angolul viszont egy angol totál nem érti, mármint a szavakar érti csak nem tudja hogy mit akarsz mondani vele. Ezt most nagyon bekavartam, de hátha érted hogy mire gondolok. Példa erre mikor barátnőm anno kijött velem Amerikába és a magyar kifejezéseket elkezdte angolra fordítani és csak néztek haverjaim hogy most mi van. 3 hónapig voltunk kint mire megbírtam értetni vele hogy felejtse el azt hogy fordít magába és hogy a magyar dolgokat fordítja angolra, nem kell, mert nincs értelme, nála az sok időbe telt mire elérte hogy már nem fordít csak angolul reagál.
2015. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!