Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy francia nyelvet...

Német vagy francia nyelvet tanuljak (angol mellett), ha informatikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Angolból jól állok, felsőfokúra készülök. Nekem a francia hangzásvilágra jobban tetszik, és már régebben is tanultam valamennyit franciául. Viszont attól tartok, hogy annyira nem venném hasznát, mint mondjuk a németnek. Körülöttem nagyon sokan németül tanulnak, és felvágnak vele, hogy az mennyire hasznos lesz nekik az angol mellett. Melyiket lenne érdemes tanulni? Külföldre költözés is szóba jöhet még nekem, Európán belül, emiatt is kéne a nyelvtudás.

2015. márc. 28. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amelyiket akarod.
2015. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Európában, informatikusként talán valóban többet érsz a némettel. Többen beszélnek németül, több a vállalat, stb. De biztosan a francia is hasznos lenne, főleg ha azt szívesebben tanulnád. Ezt igazából azért nem lehet megmondani, mert ki tudja, hogy 10 év múlva épp milyen cégnél kapnál álláslehetőséget. A haverom pl. mérnökként egy norvég céghez került, és most norvég leckéket vesz, mert elvárnak egy alap tudást...(de legalább nagyon jól keres :D )


Írtad hogy később a külföld is szóba jöhet. Hol szeretnél élni, hol tudod magad jobban elképzelni? Németországban? Ausztriában? Franciaországban? Svájcban? Ha ezt ki tudod találni, akkor a nyelvválasztás is egyértelmű lesz...


De amúgy bármit választasz, később elkezdheted tanulni a másik nyelvet is. Három idegen nyelvet még nem lehetetlen bizonyos szinten megtanulni (és nagy előny a piacon), aztán amelyikre később nagyobb szükséged lesz, azt felfejleszted.

2015. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2, nagyon köszönöm a választ! Sajnos még nem tudom eldönteni, hogy Európán belül hova szeretnék menni, bár eddig Svájc volt a legszimpatikusabb. Ott, ha jól tudom, a francia és a német egyaránt hasznos lenne.

Szerintem mindkét nyelvet meg fogom tanulni középfokig, és mint ahogy javasoltad, ha valamelyikre szükségem lesz, azt felfejlesztem.

2015. márc. 29. 08:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Német
2016. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!