Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben tanuljam az...

Milyen sorrendben tanuljam az újlatin nyelveket?

Figyelt kérdés
Német, angol nyelvvizsga megvan. Olaszt, spanyolt és franciát is szeretnék tanulni, de nem tudom, hogy melyikkel lenne érdemes kezdeni. Az olasz tetszik a legjobban, ebből van egy minimális tudásom is, aztán a spanyol és a francia a legkevésbé szimpi ezek közül, de az is tetszik. A munkámhoz igazán egyikre sincs szükség, csak szeretek nyelveket tanulni.

2015. márc. 25. 21:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Később majd egy szláv nyelvet is szeretnék megtanulni, azt még nem tudom, hogy melyiket.
2015. márc. 25. 21:16
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem olasz, spanyol, francia, bár én nem vagyok nyelvész :).
2015. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én ugyanerre gondoltam. :)
2015. márc. 25. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
spanyol, olasz, francia:)
2015. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Mondjuk én azért gondoltam az olasz, spanyol sorrendre, mert azt olvastam valahol, hogy az olasz után könnyebb spanyolt tanulni, mint fordítva. De még lehet, hogy módosítok a sorrenden. A franciát szinte biztos, hogy a végére hagyom, mert a másik 2 jobban tetszik.
2015. márc. 26. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
spanyol olasz francia. (mondjuk én először a franciát tanultam)
2015. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bernarfater válasza:

Ezek közül a francia önmagában is jelenthet jó megélhetést. De ha az olaszt már elkezdted, akkor olasz, spanyol portugál. És hatodik nyelvnek a francia már egy vicc lesz.

Bár német-angol alappal a svéd és a holland gyerekjáték.

2015. ápr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!