Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogyan van a következő...

Angolul hogyan van a következő mondat? Engem jobban érdekelne az, hogy hogyan tudok felvinni új adatokat.

Figyelt kérdés

Ez gondolom nem jó így:

What is interest me better how could I enter new datas.


2015. márc. 30. 11:32
 1/8 anonim válasza:
I'm more intersted about entering new data.
2015. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
I am more interested in how to enter new information/data successfully.
2015. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hmm.. Megpróbáltam nyomozni. Szóval az interested about az valami olyan után való érdeklődés,amit a kérdező maga nem akar majd csinálni,ellenben az interested in-el. Ez így igaz?
2015. márc. 30. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Találtam 1 tökéletes példát neked.


A: "I am interested in your trip to Europe".

B: "Oh really, so you want to join us?"


A: "I am interested about your trip to Europe".

B: "It's just a short trip"


1. esetben érdekli a túra. Nem az információk a túráról, csak el akar menni túrázni.


Amúgy amit írtál, az helytelen:D


Én így fogalmaznám meg: I'm more interested in how could I insert new data.


A te példád meg szerintem ezért nem jó:

1.: is, és nem what is interest me, hanem what interests me.

2.: nem better, hanem more.

3.: kihagytad a létigét.

4.: data megszámlálhatatlan, vagyis nem lehet többes számba rakni. Olyan mint az information, advice stb.

Szóval: What interests me more is how can/could i insert/put/add/enter new data/information (into the database például)


Remélem segítettem. Ha valami nem jó, kövezzetek meg. Ennyi tellett tőlem 17évesen :D

2015. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az interested in az ismert volt számomra,az about nem. Csak nem úgy akartam megfogalmazni,hanem jobban kihangsúlyozni az tárgyát az érdeklődésnek.

2015. márc. 31. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 17 éves válaszoló a szerinted jó mondatban rossz a szórend.
2015. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz.. Csak kihangsúlyozod azzal hogy előrepakolod. Pl.: Never will i be your boyfriend again. Mondjuk ez még példának is béna. De ha nem hiszel nekem keress rá idézőjelekkel a mondat első felére. Most vagy az a pármillió ember hülye aki ugyanígy használja, vagy te :D
2015. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdező valószínűleg valami hivatalos ügyben érdekelt, ezért nem hangsúlyoznék semmilyen mondatrészt mert ez hivatalos beszélgetésbe nem igazán illik, de ráguglizhatsz arra, hogy mikor használnak sentece stress-t:D
2015. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!