Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiknek van több értelme...

Melyiknek van több értelme (kevesebb nyelv felsőfokon/több nyelv középfokon)?

Figyelt kérdés
2 nyelvből van középfokú vizsgán, egy 3.-ból most kb. alapfokon állok. Van még 2 nyelv, ami tetszik. De nem tudom, hogy mivel járnék jobban, ha 5 nyelvet beszélnék középfokon vagy ha a jelenlegi 3-at elvinném felsőfokig, de akkor a többit hanyagolnám. Szeretek nyelvet tanulni, de annyira azért nem vagyok szorgalmas és munka mellett nem lenne elég időm rá, tanulgatni meg nem akarom, mert annak nincs értelme, vagy teljes erőbedobással csinálom vagy el se kezdem. Szóval 3 felsőfokú vagy 5 középfokú?

2015. márc. 30. 20:04
 1/4 A kérdező kommentje:
*vizsgám
2015. márc. 30. 20:06
 2/4 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy 2x írta ki a kérdésemet, pedig csak 1x nyomtam rá...
2015. márc. 30. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire akarod használni, ha munkához kell vagy filmeket nézni, könyveket, újságot olvasni szeretnél eredetiben az adott nyelven, akkor felsőfok kell. Ha csak utazni az adott országban, beszélgetni stb., akkor középfok is elég.
2015. márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha egy igazán jó munkát szeretnék megcsípni, akkor kéne a német, angol felsőfok. Filmeket is ezen a 2 nyelven nézek. A többi nyelv inkább utazáshoz kéne vagy csak szimplán tetszik. Lehet, h az lesz, h először 2 felsőfokú, utána másik 2-ből középfok, az egyik nyelvről meg lemondok.
2015. márc. 30. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!