Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lenne értelme járnom? Le...

Lenne értelme járnom? Le tudnám tenni a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a 9. osztályt egy gimnáziumban. Első osztálytól kezdve tanulok németet, az angolt pedig idén kezdtem. Mindenképpen a gimnázium alatt szeretném letenni a nyelvvizsgát és lehetőleg nem az utolsó heteiben. Általánosban heti 5 német órám volt és el is értünk egy bizonyos szintet. A gimnáziumban viszont hiába a haladó csoportba kerültem nagyon lassan haladunk. Ráadásul ugyanazt tanuljuk mint a kezdő csoport, mindent a legelején kezdtünk, az abc-nél és a számoknál tartottunk még a 4. héten is.

A nyárra hirdetnek több (csoportos és egyéni) kurzust is, gondoltam így legalább hasznosan telne a szünetem. Viszont egy középfokú nyelvvizsgát nem hiszem, hogy 15 évesen meg tudnék csinálni, lehetnek olyan témák is, amikről még magyarul sem tudnék beszélni vagy nem tudom. Nyilván készülnék rá, eljárnék a foglalkozásokra. Szeptembertől pedig ugyanúgy egy "lassú, gyengébb" német órára ülnék be, így hiába tanulnék egész nyáron.

Ennyi idősen, rendes felkészülés mellett meg lehet csinálni? Jelenleg hogyan áll ez a nyelvvizsga - érettségi dolog?



2014. jún. 8. 16:12
 1/4 A kérdező kommentje:
A csoportos foglalkozás szerintem jobb. Előtte mindenki ír egy szintfelmérő tesztet így nem lenne nagy differenciálódás és szerintem így egymástól is lehet tanulni, pláne, ha "nagyobb tudású" emberek vesznek körül, ez még motivációnak is jó. Szerintetek a csoportos vagy az egyéni órák a jobbak?
2014. jún. 8. 16:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzetek, tanulj nyáron, de még jobb lenne ősszel is folytatni, hogy tényleg ne felejtsd el. A magánórák általában hasznosabbak, de ha te szívesebben tanulsz csoportban. tedd azt. Önállóan is keress lehetőségeket a fejlődésre. 15 most vagy, mire a nyelvvizsgáig eljutnál, 16-17 lennél, pont megfelelő nyelvvizsga-kor. Ha leteszed a többi 3 évből az osztályozóvizsgát, előrehozottan le is érettségizhetsz, és akkor már be se kell járnod.
2014. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 15 vagyok és angol középfokúval próbálkoztam 2-3 hete. Heti 5 angolom van. Nem hiszem, hogy sikerült, de a témáktól nem kell félni. Megvettem egy könyvet ki van dolgozva 1000 kérdés-válaszokkal és amit nem tudsz azt bemagold, hozzáteszem nekem kb. 40 kérdest kellett áttanulmányoznom, szóval megpróbálhatnád :) ha érdekel még valami írj privit nyugodtan :)
2014. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azon én is gondolkodtam, hogy év közben is járnék külön órákra, de nem tudom, hogy mennyire lenne így hasznos. Valamint nincsenek külön óráim, de így is eléggé lefáraszt az iskola, a tanulás...nem tudom. Bár mindenképpen jobb lenne mint most.
2014. jún. 9. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!