Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a female és a...

Mi a különbség a female és a woman között?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A woman az a nö, mint emberi nem, a female nönemü, mint biológiai fogalom.
2015. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Nincs igaza az elsőnek, mert lehet olyat is mondani, hogy "a female entered the room", vagy "I got to know a nice female over the weekend". A kérdés nyilván erre vonatkozott.


Válasz: a woman helyén használva eltérő stílusértéke van, leginkább gunyoros/szexista, de lehet vicces, más esetekben semleges/hivatalos is. Ha nem érzed pontosan, hol lehet elsütni, ne használd, mert pofon verhetnek érte.:)

2015. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nincs igaza az elsőnek, mert lehet olyat is mondani, hogy "a female entered the room", "


Olvasd már el, mit írt az elsö: éppen azt, hogy nöre nem használják.

2015. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
female nőstény, woman meg nő.
2015. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

3-as, ja, csak az 1. nem tud rendesen angolul, én meg (2.) igen. Milliószor használják a "female" szót "nő" értelemben. Ahogy mondtam, leginkább gunyoros, sértő, szexista stb. értelemben, de lehet hivataloskodó megfogalmazás is, volt pl. egy olyan film, hogy "Single White Female" (magyarul egyedüllálló fehér nő).


Aki számára nem evidencia, hogy a female szó főnévként is használatos, az nem tud középfoknál jobban angolul. De akkor mi a ráknak válaszol, minek pontoz?

2015. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:

woman = nő

female = nőnemű, nőstény


Amúgy #2-nek igaza van, de:

1. ha nem az a fajta vagy, aki "nőstény"ként utal másokra, akkor ezt talán jobb nem használni (ahogy írta is), 2. ennek fényében a "milliószor használják" erős sarkítás, és nem igaz (ha állatokról beszélnél, akkor kellene inkább), 3. senki nem szereti az önfényezőket. :p

2015. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Vree, de hát a "female" szót nemcsak "nőstény" jelentésben, sértőleg használják. Ezt írtam is, de szemmel láthatólag senki nem vevő a helyes válaszra. Aztán meg csodálkoztok, hogy miért nem tudtok soha megtanulni normálisan angolul. Pár idézet cikkekből a BBC oldaláról (de több száz példát hozhatnék egy perc keresgélés után):


"A man is sentenced to 15 years in prison, 30 years after seriously sexually abusing two females."


"Officers said they have now arrested two females aged 30 and 31 in relation to the incident."


"The study looked at the difference between the brains of typical males and those with autism - and then females with and without autism."


Én amúgy meg azokat nem szeretem, akik az adott nyelvet nem beszélve azért lelkesen válaszolgatnak meg pontozgatnak itt az oldalon.

2015. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!