Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvből...

Szerintetek melyik nyelvből lenne levizsgáznom?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!:)


Imádok nyelveket tanulni, de sajnos még angolból se tettem le a középfokút. Viszont nagyon jó szinten vagyok angolból, spanyolból, portugálból, olaszból és törökből is. Mellette még jó a svédem és németem is, csak utóbbival nem akarok semmit kezdeni, mert magamnak tanultam meg. Svédet imádom, könnyű is, csak az szerintem a legkevésbé hasznos. Így marad a filmekhez, könyvekhez,stb..:):D


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy az öt nyelvből melyikből lenne érdemes vizsgázni? Tudom, ezek az újlatinok annyira nem hasznosak, mint a francia, de ez az öt nyelv a kedvencem! A török egzotikum, de nem tudom, hogy azzal mit lehet kezdeni. Van olyan hely, ahol törökül beszélőt keresnek? Imádom, szép nyelv és könnyű. Nekem a tudás számított mindig, de most már akarok valami papírt, hátha lesz valami jó munka. Külföldiekkel szoktam beszélgetni, úgyhogy az még egy plusz.


Köszönöm előre is!:)



2015. márc. 31. 15:05
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi * Melyik nyelvből lenne jó levizsgáznom?
2015. márc. 31. 15:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az baromira nem igaz, hogy a svéddel ne lehetne semmit se kezdeni, pont, hogy annyira kevesen beszélik ezeket az északi nyelveket, hogy kapkodnak utánad ha diplomád van belőle és olyan a kezdő fizetésed vele, mint egy mérnöknek vagy egy informatikusnak. Elsőnek csináld meg az angolt és menj valamilyen nyelvi szakra:)
2015. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hm, igazad lehet, köszönöm!:) Azért gondoltam, hogy a svéd annyira nem kellhet, mert a skandinávok perfect angolok. Ami végül is érthető, mert ott nem szinkronizálnak filmeket se..de egy svéd munkahelyen csak nem angolul beszélnek.:D

A svédnek akkor lehet nekiesek, mert tényleg szeretem, ráadásul ott a norvég is, amit jól érteni vele.


Még egyszer köszi!

2015. márc. 31. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik nyelv hasznos, de csak ha van mellette más végzettséged. Tcs vagy a GE folyamatosan keres pénzügyi végzettségűeket ilyen nyelvtudással
2015. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából leggyakrabban bölcsészeket alkalmaznak az SSC szektorban, magyarán nyelvi szakot végzett hallgatókat és betanítják őket a konkrét feladatokra tréningeken (legyen az pénzüggyel, IT-vel vagy HR-rel kapcsolatos).

De ehhez kell egy diploma, illetve a különleges nyelven kívül a felsőfokú angol nyelvtudás is elengedhetetlen, azért mondom, hogy elsőnek az angolt csináld meg és utána a többit.

2015. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!