Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha érdekelnek a szláv nyelvek,...

Ha érdekelnek a szláv nyelvek, akkor érdemes többet tanulni egyszerre, vagy bezavarna?

Figyelt kérdés
Nagyon hasonlítanak és elvileg meg is értik egymást. Tanulás szempontjából ,ha egyszerre tanulnék többet az előnyt jelentene ,vagy hátrányt?
2015. ápr. 2. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég eltérő, ki hogyan éli ezt meg, nekem az a meglátásom: kezdésnek az elsőt magas fokra vinni és utána a lehet egyszerre többel is folytatni a tanulmányozást.
2015. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a válaszolóval. Én kezdésnek az oroszt javasolnám. Azt tanultam középiskolában 2. nyelvként. 1,5 évig tanultuk, az alatt minden nyelvtant végig is vettünk. A cirill írást is simán el lehet sajátítani kb. 2 hét alatt. Osztálykiránduláson Szlovákiában és Lengyelországban voltunk. Pár dolgot megértettem vagy írva vagy amikor beszéltek. Pedig sosem tanultam lengyelül, főleg nem szlovákul. Bevallom már megbántam, hogy nem a németet választottam, mert nekem nics szükségem az oroszra, nem tudok mihez kezdeni vele. Az ELO tanfolyam anyaga is csak a szekrényben porosodik. Egy szó mint száz, engem nem nagyon érdekelt az orosz, mégis könnyen megtanultam. Azt javaslom. Utána talán a lengyelt, mert mintha nagyon hasonlítana. Legalábbis hangzásban.
2015. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Német/angol c1 már megvan :)

Köszönöm a válaszokat ,ment a plusz!

2015. ápr. 8. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem ? Angolból és németből van C1-es nyelvvizsgád? Gratula! Most OFF leszek, de megkérdezhetem, hogy pl. németből miből tanultál? Nekem 2-3 év alatt kéne B2-re eljutnom szinte a nulláról.
2015. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
privátba írtam :)
2015. ápr. 9. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!