Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Letudná ezt nekem fordítani...

Letudná ezt nekem fordítani "magyarosan" szépen valaki?

Figyelt kérdés

Maths coursework could be axed entirely in favour of assesment purely by examination under the plans from exams watchdog, the Qualifications and Curriculum Authority.

There are growing fears increased use of the Internet and huge amounts of help parents are compromising the standards of GCSE.



#angol fordítás #undorító szöveg
2015. ápr. 3. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ezeket azért nem tudod lefordítani, mert ezek a mondatok nem így szólnak, így értelmetlenek.

"This is because fears are growing that increased use of the Internet and huge amounts of help from parents are compromising the standards of GCSEs" (Daily Mail) Így se érted?

A másik egy totálkáosz, az eleje így szól: "GCSE maths coursework could be axed entirely in favour of a qualification assessed 100% by exam, according to the chief executive of the QCA, Ken Boston." A vége meg így " Teenagers will not be allowed to take coursework projects home in many GCSE subjects under new plans from the exams watchdog designed to stamp out cheating." (The Guardian)

2015. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha jobban belemászom, akkor a megtalált változat segítségével már tudom értelmezni az általad leírt tömörítettet: A vizsgákat felügyelő Vizsgáztatási és Tantervi Hivatal (kb)tervei szerint a matekórai dolgozatokat teljesen felválthatná a kizárólag vizsgán alapuló értékelés.
2015. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát hidd el nem én kreáltam ezeket a mondatokat! CSinálok azért egy Printscreent-és feltöltöm :)!
2015. ápr. 3. 23:29
 4/13 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 3. 23:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Vizsgafeladatot csináltak belőle? Honnan van?

De a 2.-ból akkor is te hagytad ki a that-et, ami erősen hátráltatta a megértést. Így már érted a 2.-at?

2015. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hmm a coursework az nem valamiféle szakdolgozat? Úgy értem,amit ki kell dolgozni? Olyasmi mint a diplomamunka,csak annál kisebb.



Ahogy én értem a szakdogát váltaná ki a vizsga.Mivel ezeket a feladatokat az internet segítségével már egyszerűen meg tudják oldani otthon,sokan egyszerűen másolják a dolgozatokat és ezzel rontják a színvonalat.

Az is gond,hogy sok szülő és diák hibáztatja a rendszert a diákok lebutításával.

Ezért Rk elrendelte a felülvizsgálatát a szakdolgozat használatának.



Azért erre ne vegyél mérget,mert nem vagyok perfekt angoos:)

2015. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs ezekkel a mondatokkal


coursework: written or practical work done by a student during a course of study, usually assessed in order to count toward a final mark or grade. - magyarul lehet esetleg szemináriumi munka


axed - asked

exams watchdog = tanusítótestület/vizsgáztató testület, ami itt a Qualifications and Curriculum Authority


vagyis

A a Q&C hatóság tervei szerint a matematikai szemináriumi munka bekérhető értékelésre.

Növekvő félelmek vannak az internet használatának emelkedése miatt és amiatt, hogy a szülők nagymértékben segítenek (a gyerekeknek) ezzel kompromittálják GCSE (vizsga) sztenderdjét.

2015. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

compromising az nem kompromittál magyarul, teljes félrefordítás, leiterjakab.

a compromise itteni jelentése: meggyengíti

2015. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem érted a mondatokat, ha egyszer bemásolni se vagy képes őket szóról szóra...


coursework = osztályozott otthoni munka, házi dolgozatok, házi feladatok, más effélék

axed = (a házi dolgozatok) megszűnnek, véget vetnek nekik stb. (szó szerint fordítva: levágják, lenyesik őket baltával)


A két mondat:


A QCA tervei szerint az osztályozott otthoni feladatokat teljesen felváltaná a kizárólag vizsgáztatás révén történő értékelés.

Egyre többen tartanak attól, hogy az internet növekvő használata és a szülőktől kapott rengeteg segítség veszélybe sodorhatják a GCSE normáit.

2015. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló érdekeset írt,megnézem és tessék.Evleileg afrikai ferdítése a dolognak.

[link]

2015. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!