Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szombathelyen melyik általános...

Szombathelyen melyik általános iskolában tudna a gyerekem nagyon jól németül megtanulni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 6. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Semelyikben, de az egész országra vonatkozik sajnos. A nyelvoktatás a béka feneke alatt van hazánkban. Magyar akcentusú tanártól nyelvtanközpontú oktatást fog kapni az iskolában. Azt is csak 4. osztálytól, amikor már majdnem késő akcentus nélkül elsajátítani egy nyelvet. Erre azt hiszem kb. 12 éves korig van lehetőség. Inkább hordd anyanyelvi magántanárhoz. Tudom, hogy drága, de jó oktatást csak ott fog kapni. A későbbiekben pedig egy kéttannyelvű gimnázium is a segítségére lehet.
2015. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oberwartba van iskolás járat Szombathelyről, oda-vissza, sokan járatják oda a gyerekeiket, sajnálom, hogy nekem nem volt lehetőségem ott tanulni... de pár ismerősömnek jár oda gyereke
2015. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Középiskolába oda fog menni ahova ő szeretne, erről nem én fogok dönteni. Ha akar, akkor kéttannyelvűbe megy, de ha nem akar akkor nem.
2015. ápr. 7. 23:57
 4/6 anonim válasza:
A Regulyba esetleg, de ott sem anyanyelvi szinten. Ha jól tudom ott már első osztálytól oktatják a német nyelvet.
2015. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reguly :) Én 8 évig oda jártam, utána azonnal letettem a középfokút, magántanár nélkül. Pedig a Regulyban sem tanultuk halálra magunk
2015. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SturzflugInNirgendwo válasza:
Az oberwartos témaról csak annyit, hogy minden 1-2-3. osztályos kisgyereket kiküldenek 0 némattudással és ez nagyon lelassítja az órák menetét és az osztrákok sem teljesen boldogok, hogy a gimnaziumban a folyosókon magyarul ordibálnak mert máshogy nem tudnak. Ezzel csak annyit szeretnek, hogy nagyon erös gimnaziumok vannak ott, pont ugy mint Oberschützenben, legalább egy alap némettudás nelkül semmi képpen nem éri meg szerintem kiküldeni. 1. Mert nagyon drágának minösül(csak a busz havi 15-16000) 2. ha nem hozza be nyelvi lemaradásait a 5. osztályig(9. osztály) akkor sajnos elég hamar ki fogjak buktatni. Mi tavaly 22-en kezdtünk és most egy év után vagyunk 14-en. Szoval megéri meggondolni, nagyon jó iskola, én imádom, de tenni kell érte rendesen.
2015. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!