Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanuláskor volt olyan...

Nyelvtanuláskor volt olyan pillanat, amikor azt gondoltad, hogy ezt a nyelvet soha nem fogom megtanulni?

Figyelt kérdés
Mi volt az a pont, át tudtad tenni magad rajta, mi motivált?
2015. márc. 21. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Végig így éreztem, amíg az oktatási rendszeren belül tanultam. Főleg középiskolában. Meg egyszer általános iskolában meg kellett tanulni egy fél oldalas szövegek a Mikulásról, na az nagyon kikészített, falhoz is csaptam a füzetem. Tudtam néhány dolgot, de sehogy sem akart összeállni, normális mondatokat nem tudtam mondani, pedig mikor ránéztem a szavakra éreztem, hogy "van ott valami", szóval volt hozzá érzékem, csak a tanítási módszer volt rossz. Aztán elkezdtek dolgok érdekelni, és rá voltam kényszerülve, hogy használjam az angolt, mert megőrültem azért tudjam mit beszélnek meg mit írnak az általam érdekesnek tartott dolgokról. Maga a folyamat nem volt feltűnő, észrevétlenül beépült az életembe, de most ha visszamegyek azokhoz a szövegekhez, amiktől régen kétségbeestem, hogy sosem fogom érteni, és minden teljesen világos, akkor érzem mekkora a változás.

Oroszt is tanultam, na annál nem jött el a megvilágosodás, 12-ben, az utolsó oroszóra után vissza sem néztem többet.

2015. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nálam most van ilyen pillanat és azon gondolkodom abbahagyjam-e a németet... Annyi szabály van, még egy egyszerű mondat megfogalmazásához is, írásban még megy valahogy de szóban esélytelennek érzem, el sem tudom képzelni hogy ez valaha folyékonyan, gondolkodás nélkül menne nekem :(

Szerintem az a titok hogy szeretni kell a nyelvet amit meg akarsz tanulni. Akkor ezeken a pillanatokon is hamar túl tudsz lépni. Ha nem sikerült megszeretni a tanult nyelvet, akkor csak kínszenvedés az egész tanulás :(

2015. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden egyes angolórán így éreztem, mindig olyan tanáraim voltak akik szerették megalázni az embert ha hibázott.

Suliból kikerülve(pár év szünet után) kedvet kaptam, hogy önerőből rendesen megtanuljam. Pár év alatt meglett a középfokú, 6 év után a felsőfokú nyelvvizsga.

2015. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

angolnál nem, németnél igen

minden egyes nehéz nyelvtannál :D

2015. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orosznál volt -
2015. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Imádtam a némettanáraim, de a nyelvtan minden alkalommal kikészített és eluralkodott rajtam az a bizonyos 'life is too short to learn German' érzés. :D :D
2015. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!