Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért vagyok lusta az angol...

Miért vagyok lusta az angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Munka mellett tanulom az angolt, de sok szabadidőm van. Semmire nem vagyok lusta egyébként. Takarítok, főzök, mosok, szervezek. Pörgök egész nap, de mikor oda érek, hogy elő vegyem az angolt mindent csinálok csak azt nem. És mindig az utolsó pillanatokra hagyom mielőtt mennék a tanáromhoz. És épp annyira készülök fel, hogy ne legyen annyira ciki..... De közbe meg már nagyon szeretném a nyelvvizsgát! Mindig furdal a lelkiismeret, hogy miért nem foglalkozok vele többet!?

2015. ápr. 13. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez igazából a motiváció hiánya. Lehet hogy pl szeretnéd megérteni jobban a filmeket, vagy a hireket a tv-ben, vagy angolul szeretnél olvasni, és kb ennyi.

Ellenben viszont azokkal akiknek van céljuk, ha távoli is

és nem egy könnyű cél azok annál jobban rátapadnak napi szinten az angoltanulásra. Nem leszólni akarlak, mert nem ismerlek, nem tudom hogy mennyi időt szánsz rá, de ha mondjuk az lenne a célod hogy kimenj amerikába és ott valósitsd meg az álmaid, vagy hogy majd a gyerekedet jól megtanitsd angolul, lehet másképp történne minden. Szerintem sokaknál ez a helyzet. Nincsen olyan igazán erős motiváció ami leültetne a gép elé, vagy a könyv elé. És igen itt időt kell adni a dolgokat. És az emberek többsége ezért adja fel...

2015. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól mondja. Meg kell találnod azt az okot, amiért érdemes angolt tanulnod. A nyelvvizsga bizonyítvány ugye nem jó cél, mert nem motivál eléggé.

Nálam például az vált be, hogy sorozatfüggő vagyok, és van több olyan sorozat, amit csak angolul lehet megnézni. Erre építem az angol tanulást is, meséket nézek és azok szavait memorizálom. Pixar meg walt d. meséket, meg a régi nagy kedvenc mesecsatornás kis sorozatokat.


Erdemes lenne találnod egy találkozási pontot közted és az angol között. Anélkül tényleg nem fog menni.

Ilyen lehet pl. h szeretsz újságot olvasni, és az a célod, hogy angolul elolvashasd a legszaftosabb pletykákat. Ehhez tanulhatsz a newsinlevels.com-on és az 5 perc angollal pl.

Vagy sok külföldivel találkozol és végre szeretnél velük társalogni is, és akkor a magántanárral beszélgetős órákat tartotok.

Vagy: van egy rahedli izgalmas angol youtube csatorna és azokat nagyon meg szeretnéd nézni. Stb.

Gondold végig, milyen hobbiddal lehetne összekötni az angol tanulást. Úgy már nem lesz kínszenvedés.

Jah és minden nap kell az angollal foglalkozni sajnos. Komolyan minden nap. Nem lehet heti 1-2 alkalommal foglalkozni vele, és nem elég csak a házikat megcsinálni.

A szakemberek szerint napi 1 óra angol tanulással lehet 3-4 év alatt megtanulni egy nyelvet. (Ez persze csökkenhet felére is és nőhet 10 évre is a tanulási stratégiáktól függően)

2015. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem is kéne valami ami motiváljon.

pl az hogy ha hamarabb megtanulod, nem kell olyan sokat fizetned a tanárnak, hamarabb mehetsz vizsgára.

én az alap nyelvtani dolgokat, szavakat megtanultam a suliban(általánosban). alapfokú vizsgán voltam is.

utána én is sorozat nézéssel fejlesztettem a tudásom. kezdetben ugye magyar felirattal, utána angol, majd felirat nélkül néztem. rengeteget segített, mind kifejezésekben, szavakban, mind nyelvtanilag is.

valamint a magnós feladatokat szinte hiba nélkül oldom azóta.

szóval ha eljutsz egy alap szintre, szerintem próbáld meg így fejleszteni.

így szórakozással tanultam a végén, és még is leraktam a középfokút 90% fölé.

2015. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért.
2015. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadok egyet kettőt!
2015. ápr. 13. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!