Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latinul a titok tudó-t úgy...

Latinul a titok tudó-t úgy mondom secretum scire?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mivel nagyon sok szó van a titokra, és a tudra is. Mindenesetre a "tudó" az biztosan participium. Van egy olyan verzió, amiben habeo-val mondod, ennek a participium perfectum passivijét kell használni, egyébként meg más igénél a participium imperfectum activit, viszont a participium esetében kell valami alany, akire vonatkozik, hogy "aki tudja". Például a "persona". Tehát akkor valami olyasmi lesz, hogy persona, secreta scirens (ha megtartjuk a szavaidat). A titkot én pluralis accusativusba tenném, és azért secreta.

De egyszerűen az is mondhatod, hogy Occultor, ami megint nem biztos, hogy így van, de valahogy így képeznének az occultusból rangot, és szerintem te erre vagy kíváncsi. Az occultus ugyebár a misztikus értelemben titkos dolog.

De ezen kívül még százféleképpen lehetne mondani. De semmi nem biztos.

2015. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!