Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsga...

Angol középfokú nyelvvizsga letételéhez hány igeidőben kell beszélnem? 10-12?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt nézik, hogy mennyit használsz, hanem hogy amit mondasz, az helyes-e úgy ahogy mondod.

Én sem használtam felsőfokú nyelvvizsgán Future perfect continous-t meg ilyesmiket, mégis meglett.. A tartalom, a pontosság, a folyamatosság és a helyesség a fontos, nem az, hogy milyen nyelvtani bravúrokat tudsz mutatni. Persze nem árt, ha tisztában vagy az alapokkal (igeidők, feltételes módok, műveltetés, függőbeszéd, gerund), hiszen ezekre épül minden.

2015. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 2-3 igeidőt használtam, és majdnem max pontot kaptam, szóval a lényeg, hogy helyes legyen, de az sem baj, ha egy picit furán is hangzik, nem annyira helyes, a lényeg, hogy azért érthető legyen, és FOLYAMATOS!
2015. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, az a lényeg, hogy folyamatos legyen. Amúgy nagyjából 5 elég hozzá. Meg az sem árt, hogy ha extrákat ismersz, pl. az alapjelentéstől eltérő módon is tudod használni az igeidőket meg ilyesmik.
2015. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan 6 a beszédben elég.
2015. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy miért megtanult igeidők száma alapján mérik egyesek a nyelvtudást. Ugyanúgy értelmetlennek tartom, mint akik azon morfondíroznak, hogy hány ezer szót várnak el nyelvvizsgára.


Az elmélet már régen nem erősségem angolból, nem számolgatom, hány igeidőben beszélek, csupán megtanultam használni őket egyszer, és azóta igyekszem azok szerint folytatni. Talán ha 4-5 igeidőt használtam szóbelin, de szerintem annyit sem.


A lényeg, hogy szóbelin folyamatosan beszélj, ne akadj el hosszú ideig, mert egyrészt nagyon kínos lesz, ha már a vizsgáztató kérdésein túl is elakadsz, másrészt lehúzhatja az értékelésedet.


Olvasott szöveg megértéséhez szerintem nem árt legalább tisztában lenni, hogy egyes igeidőket mikor, milyen esetben használnak, hogy felismerd és megértsd a szöveget, ha netán találkozol vele. Gyakorlatban az én írásbelimen sem fordult elő 4-5 igeidőnél több, sem olvasott szövegnél, sem fogalmazásnál.


Olvass, és lehetőség szerint beszélj minél többet angolul, gyakorlásképpen, ha lehet, napi szinten. Az sem árt, ha van egy külföldi ismerősöd, akivel pl. Skype-on beszélsz olykor-olykor. A kiejtésem az utóbbi időkben sokat javult, TV sorozatoknak köszönhetően, így ezt is a javaslataim közé teszem azóta.


Ha folyamatosan, gördülékenyen ki tudod fejezni magad, nem lesz gondod a nyelvvizsgán.

2015. ápr. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Simple Present

Seimple Past

Simple Future

(going to is!)

Present Perfect

Present Perfect Continuous


Vagyis ez 5-6

2015. ápr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!