Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » DIPLOMAMENTŐ PROGRAM? Tapaszta...

DIPLOMAMENTŐ PROGRAM? Tapasztalataitok érdekelne (aki már végzett), hogy mire számítsak?

Figyelt kérdés
Legfőképp az érdekelne, hogy ez csak felkészít egy bizonyos helyen a nyelvvizsgára? (Nekem így mondták). Azt hittem, hogy a vizsgát is ők rendezik. Aki részt vett a vizsgán, annak sikerült is a végén a nyelvvizsga?

2015. ápr. 21. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapfokú angol nyelvtudással rendelkezned kell, mert "felvételi dolgozat" van. Ha még az alappal sem vagy tisztában, kiszűrnek téged. Ez hasonlóan folyik, mint egy fizetős nyelvtanfolyam. Beülsz egy társasággal az órákra, és csoportosan veszitek a témákat. Ha érted, érted, ha nem, lemaradsz. Amennyiben van egy kis fingod arról, hogy meg tudd írni angolul, milyen egy napod, bemutatni a családod, és meg van a minimum jelentkezői létszám, akkor nem fog gondot okozni. Viszonylag jól felkészítenek. Barátnőm ismerőse vizsgázott így le.


Így van, nyelvvizsgát nem adnak, csupán vizsgáztatnak, és adnak egy igazolást, hogy elvégezted a tanfolyamot. Ha elbukod, fizeted a díját.

2015. ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki a fentieket, hogy háromszor lehet próbálkozni a nyelvvizsgával. Ha sikertelen, akkor kell a tanfolyam díját visszafizetned.


Amúgy meg olyan tanfolyamra iratkoznék be, ahol a felkészítő tanár vizsgáztató tanár is egyben.


Én vizsgáztatok és amikor a vizsga előtt adtam pár magánórát, akkor derült ki, hogy a tanfolyami tanár hülyeséget mondott nekik a vizsgafeladatokkal kapcsolatban. A vizsgán is volt olyan vizsgázó, aki ugyanezt a hülyeséget próbálta csinálni.

Sajnos sok olyan tanárt alkalmaztak a tanfolyamoknál, akiknek sok közük nincs a vizsgához.

2015. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahová én járok, ott euroexam nyelvvizsgát lehet tenni a végén, és elvileg az ottani tanárok vizsgáztatnak. Az euroexam is jó ugye a diplomához, de mondták, hogy nem muszáj ott letenni, el lehet menni a Rigó utcai nyelvvzsigára vagy amelyikre akarunk, csak ugye az már nem ingyenes annak, akinek jár az első vizsga térítésmentessége.
2015. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még indul tanfolyam?
2015. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom májustól indulnak az utolsók, maximum 240 órásak.
2015. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Egyébként akárhányszor lehet próbálkozni, nem csak 3 szor. Viszont van egy határidő amikorra le kell tenni a nyelvvizsgát, és van egy, amikor meg kell ejteni az első nyelvvizsgát. Nekünk ECL-t ajánlották, az könnyű viszonylag?
2015. ápr. 22. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát bammeg, elvileg minél "jobb" nyelvvizsgád van, annál "elismertebb" elviekben, nem? Könnyű, v. nehezebb, egyre megy, ha normálisan megtanulsz angolul, akkor gyerekjáték lesz.
2015. ápr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan, mint egy érettségi, hogy levizsgázol kettesre, és elfelejtheted a kémiát, vagy matek függvényeket pl., mert sosem fogod hasznosítani a jövőben (valószínűleg). Ellenben a nyelvvel, ahol ha van nyelvvizsgád, elvárják, hogy érts, és értsenek.
2015. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha olyan nyelviskolába jelentkezel, ami akkreditált vizsgafelkészítő, akkor egy- vagy kétfajta adott (pl. Origo és Telc) vizsgára készít fel. Ha nem vizsgaközpont által akkreditált, akkor szerintem TÁMOP-hoz hasonló képzést kaphatsz.

Én úgy gondolom, hogy jobb lesz az arány, mint a TÁMOP-os tanfolyamokon, hiszen itt a képző intézmény is érdekelt (anyagilag is) abban, hogy minél több sikeres vizsga "szülessen." Nem örültem a tanfolyamnak, kételyeim voltak, főleg a visszafizetéssel és a részvétellel kapcsolatban, de szerencsémre olyan helyre sikerült bejutni, ahol kőkeményen kellett tanulni heti 8 óra kontakt óra+ napi szinten rá kellett minimum 1, de akár 2-3 órát is szánni. Több (önköltséges is) tanfolyamon részt vettem korábban, de még egyiken sem vették ilyen komolyan a házi feladatokat, a plusz feladatokat, az otthoni munkát, mint itt. Én is úgy indultam neki, hogy biztos laza lesz, hiszen egy "fizetett" tanfolyam milyen lehetne. Tévedtem. Nagyon jó könyveket kaptunk, jó volt a tanár is, az elején ugyan kétségbe estem, mert szinte semmit sem értettem (annak ellenére, hogy gyenge B2 szinttű teszttel jutottam be a tanfolyamra), de 3-4 hét alatt sikerült felvenni a tempót. Egy hete vizsgáztunk, most reménykedem. Természetesen ennek az ellenkezőjéről is hallottam már.... szerintem akkreditált intézményt válassz, azzal nem lehet nagyon melléfogni.

2015. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!