Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » DIPLOMAMENTŐ PROGRAM 360...

DIPLOMAMENTŐ PROGRAM 360 órás. Mire számíthatok a szintfelmérő tesztet illetően?

Figyelt kérdés

Engem holnapra hívtak be tesztet írni, de félek hogy nem rendelkezem még egy alapfokú nyelvvizsgának megfelelő nyelvtudással sem, így nem kerülök be a tanfolyamra, ami ugye az utolsó ilyen jellegű esélyem volna. Továbbá a nyelviskolától kiküldött levélben ezt írták : ,,A KEDDI szintfelmérőt követően (amennyiben elég számú sikeres jelentkező lesz) SZERDA délután 13:00-17:00 közt kerül sor a felnőttképzési szerződés megkötésére." - ebből is kiemelném a zárójelben szereplő kitételt, ami alapján meglátásom szerint még ha nekem véletlenül sikerülne is a teszt és bejutnék, de rajtam kívül csak 7 embernek jönne még össze, s 15 fő limittel indítanák csak a tanfolyamot, akkor lehetséges, hogy el sem indítják.

Szóval ha bárki rendelkezik bármilyen információval a tesztről, annak módfelett örülnék. Azt tudom hogy a 180 és 240 órás tesztek (amikhez nagyobb kezdő nyelvtudás kellett) nagyjából a középfokú nyevvizsgához hasonló módon folytak, ez is csak további rettegést vált ki belőlem..



2015. márc. 16. 12:47
 1/6 anonim válasza:
Ha saját megítélésed szerint sem rendelkezel legalább B1-es szintű nyelvtudással, akkor a felvételi teszttől függetlenül is elég necces bevállalni, hogy a 360 óra után le tudsz tenni egy B2-t.
2015. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 éve nyár végéig eljutottam a B2-es szint közepéig kb, csak ősszel kezdődött az egyetem és nem volt utána már időm nyelvet tanulni. Most kezdtem el ismételgetni a dolgokat, hogy megtudtam indítanak 360 órás képzéseket is, és ahogy csinálgatom a B1-es teszteket, egyre bizonytalanabb vagyok. Bár tudom azt, hogy ha kellő időm lett volna átismételni mindent, akkor képes lettem volna visszarázódni a régi szintem közelébe, valamint biztosra veszem azt is, hogy megfelelő szorgalommal és időráfordítással (ami lenne, tekintve hogy jelenleg munkanélküli vagyok) helyt tudnék állni a 360 órás tanfolyamon is. Egyedül a szintfelmérőtől félek, mert erre nem volt időm összekapni magam..:/
2015. márc. 16. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 240es tanfolyamra járok szeptember óta.

Tudj magadról beszélni valamit, arra készülj. pl. hova jártál suliba,kedvenc könyv, film. hobbi. stb

Amúgy szerintem eléggé elnézôek, nekik is érdekük h többen legyetek. Melyik nyelviskola és melyik város?

2015. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az írásbeli szerintem valami lebutított valami lesz.
2015. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Épp akkor indultam el itthonról szintfelmérőt írni amikor írtál, de erre én is készültem hogy magamról kelljen beszélni, összeírtam egy kis tételkét egy fecnire, hogy útközben is magoljam, erre csak tesztírás volt. Ugyanazt a tesztet íratták velem is mint az alacsonyabb óraszámra jelentkezőkkel, mondták hogy ameddig tudom addig csináljam, a vége felé nehezedik, utolsó feladatba már tényleg kicsit bele is izzadtam volna, ha marad időm rá hogy megcsináljam, mert letelt az 1 óra. Szívás hogy az adta a pontszámok harmadát a 100-ból. Eléggé izgultam meg nem sok időm volt felkészülni az elmúlt napokban, és 5 év alatt sokat felejtettem szóval így csak közel 50 pontot sikerült elérnem, éreztem is hogy rossz lett nagyon és amikor mondták a pontszámom rögtön gondoltam hogy ez édeskevés, amikor mondta a hölgy aki javította hogy 25 ponttól lehet bejutni :D , nem akartam elhinni. Elvileg ma 1 órától kéne menni a szerződéskötésre, ha indul a tanfolyam, de egyelőre nemigen értesítenek sehol se, szóval lehet hogy nem lesz az egészből semmi...
2015. márc. 18. 11:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja ez a Zenit nyelviskola, ahol voltam, Szombathelyen.
2015. márc. 18. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!