Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki Angliába költözik...

Ha valaki Angliába költözik mennyi idő kell neki hogy az angol környezet hatására folyékonyan beszélje a nyelvet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az angol környezet hatására senki nem lesz angol nyelvi zseni, ez tévedés. Ha tanulsz is mellette, akkor lehetséges, csak másokat hallgatva nem.
2015. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ neked mi számít folyékonynak, mikor ki megy az illető mennyire beszéli a nyelvet, milyen jó a nyelvérzéke, mennyire követeli meg a környezete, hogy használja a nyelvet. Lásd: China Town New York، sokan több évtizede ott élnek , de nem beszélnek angolul.
2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
*kimegy
2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem válaszolóknak, van, akinek több évtized alatt sem lesz folyékony az angol beszéde.
2015. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Folyékony nem de köznapi életre és munkára tökéletesen felhozható úgy, hogy csak ott él és sokat hallgat angol beszédet, Ismerek olyat akinek muszáj volt elhagyni az országot 0 volt a tudása totál nem tudott semmit, rengeteg rádiót hallgatott és sokat TV zett így pár év után már saját vállalkozást tudott vezetni, persze gagyi szinten van és az írás se megy jól de tökéletesen tud létezni ott és vezetni a cégét.
2015. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nos, a helyzet az hogy ha ilyen módon akarsz kijutni akkor nagyon buta vagy. Az hogy kimész és teszem fel magyarokkal laksz, dolgozol, nem fog elöre vinni. Tapasztalatból beszélek.Persze vannak és lesznek ia sikertörténetek, de ha te nem akarod akkor senki nem tanulja meg helyetted. Tanuld meg otthon, aztán próbálj szerencsét. Sokan azt hiszik hogy majd a kényszer miatt megfog tanulni egy nyelvet. Nagyon kinos tud lenni ha az ember activity módjára kommunikál.
2015. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
valahol 1 hónap és 10 év között
2015. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az utolsó válaszolónak üzenem hogy 1-2-3 hónap alatt senki nem fog folyékonyan beszélni. Mi is elkoltöztünk Magyarországról 1 éve iskolába járok vannak itteni barátnöim stb . Mikor kiköltöztünk is tudtam már valamennyit . Még mindig nem megy 100% osan vannak szavak amiket nem tudok (ezért van hogy néha megakadok.) Angliába egy fokkal könnyebb mert otthon Britt angolt tanitanak szóval szó eltérés nincs . Itt ahol mi vagyunk van egy pár . Szerintem 1 év kell minimum !! Utánna mondhatod hogy rendesen folyékonyan beszélsz angolul talán. Sok tv nézés is segít meg sokat kell beszélni másokkal angolul :)
2015. ápr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 hónap és 10 év között van 9 év 11 hónap. Szerintem erre gondolt a válaszoló.
2015. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét volt.
2015. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!