Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó angolosok, helyes ez így?

Jó angolosok, helyes ez így?

Figyelt kérdés

ha megkérdezik hogy mi leszek ha befejezem a tanulmányaimat:

I'm gonna be Agribusiness and Rural Development engineer vagy I (will) become Agribusiness and Rural Development engineer.


ha megkérdezik hogy miért választottam ezt a szakot:

Because I like the agriculture and my parents deal crop production. We have a big apple plantion since long time and I would like working there when I receive my degree.


Kérlek ne hülyézzetek le ha nem jó a mondat amit összeraktam. Előre is köszönöm a segítséget!



2015. ápr. 22. 09:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*plantation (elgépeltem)
2015. ápr. 22. 09:28
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem. Elég sok hiba van. Akinek több türelme van, remélhetőleg ki is javítja.
2015. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy nem lesz helyes, valaki hátha kijavítja. Amúgy dúrva hibák vannak benne?
2015. ápr. 22. 09:40
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre: will-lel jobb.


"Because I like the agriculture and my parents deal crop production. "


- Nem kell a 'the'. A 'deal'-nek meg így magában nicns értelme. Esetleg 'deal with'.


"We have a big apple plantion since long time and I would like working there when I receive my degree."


- Ha 'since' van, akkor present perfect, tehát 'We have had...', a since utűn viszont konkrét időpontnak kellene állnia. Ha hosszú ideje, akkor 'for a long time', bár ez stilisztikai szempontból kifogásolható, mert eléggé semmit mondó.

A 'would like' után 'work' állhat.

2015. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor:

I will become Agribusiness and Rural Development engineer.

és

Because I like agriculture and my parents deal with crop production. We have a big apple plantion for a long time and I would like work there when I receive my degree.


Azt szeretném kifejezni hogy ha befejeztem az egyetemet akkor gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök leszek. Továbbá hogy azért választottam ezt a szakot, mert szeretem a mezőgazdaságot és a szüleim növénytermesztéssel foglalkoznak. Vagy egy nagy almaültetvényünk régóta és szeretnék ott dolgozni (abba dolgozni) amikor megkapom a diplomámat.

Ahogy a segítségeddel kijavítottam, úgy jó lesz? (Régóta nem tanultam angolul, és már sokat felejtettem azóta sajnos.)

2015. ápr. 22. 09:59
 6/15 A kérdező kommentje:
elfelejtettem megköszönni, Köszönöm szépen!
2015. ápr. 22. 10:00
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó így, mert nem javítottál ki mindent. Nem írom le még egyszer, milyen hiba volt még.
2015. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az tudolsó mondatban a 'when' helyett talán az 'after' egy fokkal jobb.
2015. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ÉS persze az 'after' után 'I have received...'
2015. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
I wanna be / i'm gonna be / i will be tok mindegy szerintem ( ha valami hivatalos helyen fogod ezeket mondani ne mondd vagy ird hogy gonna be vagy wanna be hanem mondd/ írd ki rendesen)
2015. ápr. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!