Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Ill people vagy...

Angolosok! Ill people vagy sick people?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy helyes-e egy mondatban a következő: "ill people"? Pl.: She cures ill people. - Ő beteg embereket gyógyít.

Vagy csak úgy helyes, hogyha "sick" van az "ill" helyett?

Azt mondhatjuk, hogy "She is ill.". De azt, hogy "ill people"?



2014. nov. 19. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettő helyes. Pusztán dialektikus különbségek vannak.
2014. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a sick people szókapcsolatot szokták használni. "We can use sick before a noun but we don’t normally use ill before a noun:

She’s been looking after a sick child this week, so she’s not at work.

Not: … an ill child …" (Cambridge szótár)

Egyébként a sick inkább alkalmi, könnyebb betegség, az ill meg állandó, mint a cukorbetegség. De azért ez nem olyan egyértelmű, mint a 2x2=4, ill-t is lehet alkalmira használni.

2014. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!:)
2014. nov. 19. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az amerikai lektorom mondta, hogy Amerikában a "sick" mondjuk egy megfázás, az "ill" pedig súlyosabb betegségekre vonatkozik.

Ezzel szemben Angliában én úgy vettem észre, hogy az "ill" az általánosan elfogadott mindenre, míg a "sick" kaphat egy kis pejoratív árnyalatot (pl. "I'm sick of you!" helyett sosem mondják, hogy "I'm ill of you!", de talán jobb példa a "you're sick!" és "you're ill" közti különbség).

2014. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, az meg van köszi! :)

Csak abban nem voltam biztos, hogy főnév elé mehet az "ill".

2014. nov. 19. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!