Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki fog most májusban BME...

Ki fog most májusban BME német középfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 22. 19:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Köszi az ifót:) Igazából az a 25 tétel annyira sok mindent tartalmaz, hogy bármelyik képre "ráhúzható":) Ez azért jó:)) Becze Éva könyvéből készülsz? Nagyon jó a könyv, kár hogy nem hamarabb kezdtem el tanulni belőle....
2015. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én a Sprich Einfach könyvből, már szerintem késő lenne nekem abból, amit említettél, pedig jónak tűnik. :):/
2015. ápr. 24. 22:49
 13/33 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én sikeresen levizsgáztam márciusban, ezen a típusú nyelvvizsgán viszont én angol nyelvből. A követelmények megfogalmazása majdnem azonos, ha nem teljesen az, attól függetlenül ,hogy másik nyelvből voltam, a vizsga menete és követelménye megegyezik, az ismerőseim a német részen voltak úgyhogy megosztom a tapasztalatokat. A hallgatáshoz nem használhattok szótarat, itt egy kérdésekre válaszolós ( 10db kérdés) ès igaz vagy hamis feladat van. A hallgatás a témakörökhoz kapcsolódik gyakran, úgyhogy szavakat tanuljatok ezerrel, mert tudni kell leírni is őket nem csak hallani!Ez egy elég rövid, 20 perces kis rész volt. Az írásbeliben van lyukas szöveg kiegészítés, szövegértés, fogalmazás, itt használhattok szótárat, ajánlanám azt is hogy minál gazdagabban fejezzétek ki magatokat, nagyon megdobja a pontszámot! A szóbeli résznél az elbeszélgetős rész annyit takat, hogy kérdeznek rólatok pár szót, de néha a témákhoz vágóan, speciál tőlem azt kérdezték, hogy mennyit bulizom és szóbahozták az ünnepeket, szülinapokat ez kapcsán. A lényeg hogy a semmiről is tudjatok beszélni, folyékonyan kell beszélni és magabiztosan, akkor baj nem lehet, mindig próbaljátok kivágni magatokat a rosszab helyzetekből. Utána a képleírás jött 2 kép közül választhattam. A témakör nevét is elmondják a képek mellé, pl. az én képemen gyógyszerek voltak és a téma az egészségügy volt. Ez egy rövid 3-5 perces feladat, itt tényleg fontos a folyamatos beszéd. Az utolsó az irányított szituáció, figyelmesen olvassátok el a szituációt és a kiemelt pontokat, mi az amit említenetek kell, ugyanis pontot vonnak le, ha valamit kihagytok! Összegezve amit leírtam eddig, legyetek magabiztosak, mintha csak beszélgetni mennétek egy jót, beszéljetek változatosan és gond nem lehet. Sok sikert kívánok, remélem segítettem ! :)
2015. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, tényleg hasznos volt! :)
2015. ápr. 30. 16:09
 15/33 anonim ***** válasza:
Én is köszi az infót!:) Épp a magnós szövegértést gyakorlom a könyvből, de hááát...amire 10 választ kell adni,az nagyon rosszul megy:((
2015. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Jaj, és gratulálok, hogy sikerült a vizsgád!:)
2015. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én is most megyek 9.-én. Hááát eddig nem paráztam, de most, hogy elolvastam, amiket írtatok...totál felkészületlennek érzem magam. Én semmilyen tételt nem néztem meg, mert elvileg nincsenek tételek a nyelvvizsgán, mint az érettségin. De ezek szerint mégis...vagy mégse? Bemutatkozás, képleírás, szituáció. A témakörök amiket megadtak, annyira széleskörűek, hogy nem találtam olyan témát ami ne lenne bennük.

:D

Miért érzem úgy, hogy ez a vizsga rohadt nagy égés lesz? :(

2015. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen!:) Nyugalom, én is így éreztem, hogy semmit sem néztem át alaposan és a magnós rész nekem is pocsékul ment! Azt tudom javasolni tényleg, hogy ne úgy menjetek oda, hogy féltek :) adjátok ki magatokból a maximumot, amire képesek vagytok, szorítok tényleg!
2015. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
És ha nem vagytok biztosak valamiben, akkor is írjátok le, főleg a magnósnál! Soha ne hagyjatok üresen semmit :)
2015. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Én most félek eléggé, hogy a BME szóbeli tételei (az alpontok) elég furcsák...vagyis mi van, ha csak olyan általános dolgokra készülök, mint család, munka, sport...belekérdeznek valóban olyan dolgokra, mint a nagy,-és kiscsaládosok, vagy rezsiköltségek, munkanélküliség?
2015. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!