Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondolnál, ha kiderülne,...

Mit gondolnál, ha kiderülne, hogy egy ismerősöd felsőfokon "beszél" latinul?

Figyelt kérdés
latin, klasszika, filológia, nyelv
2015. ápr. 22. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valószínűleg tudnám ezt az ismerősömről, másrészt minden nyelvtudást nagyra becsülök, így a latint is. Valószínűleg irígykednék is rá egy kicsit.
2015. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elalélnék.
2015. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Semmit. Holt nyelv, igazából még orvosin sincs értelme megtanulni alapszinten sem.
2015. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanazt, mint ha azt tudnám meg, hogy vett 2 kg kenyeret. Miért ne beszélhetne latinul?
2015. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

Úristen! Latinul? és felsőfokon? Na viszlát haver, ne írj, ne telefonálj...Az ilyen nem is ember. És ezt csak úgy elmondja másoknak. Visszataszító.


De most komolyan, miért ne beszélhetne latinul? xD

Egyik ismerősöm románul beszél, neki azt tanították. Legalább két ismerősöm van, aki katolikus suliba járt, ezért tanították neki már felsőben is, az, hogy az orvos és bölcsész rokonom beszél, meg normális.


Vagy most le kéne hidaljak, hogy meg bírt tanulni egy nyelvet? Hát...Szép munka! taps! Biztos nehéz volt Örülök neki és gratulálok, de komolyan.

2015. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Azt gondolnám, hogy totál feleslegesen fecsérelte erre az idejét, inkább megtanult volna egy élő újlatin nyelvet, aminek haszna is van. Az kb annyit segít a többi újlatin nyelv megtanulásában, mint a latin - legalábbis én a latint is úgy tanultam, hogy előtte már beszéltem angolul és franciául és az alapján tanultam (nem önszántamból), és nem érzem, hogy a többi nyelvben nagy segítség lett volna, hogy tudok latinul - bár tény, hogy nem felsőfokon. :D

De különösebben nem izgat az ilyesmi, ha őt ez érdekli, hát legyen, mi közöm hozzá. :D Ha hasznát veszi, akkor oké.

2015. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!