Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar tényleg a világ...

A magyar tényleg a világ egyik legnehezebb nyelve?

Figyelt kérdés
Vagy a Távol-keleti nyelvek mellett, egy európai ember számára, eltörpül a nehézsége?
2015. ápr. 23. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem.

Ha megmondod, hogy egy nyelv mi szerint nehéz, vagy könnyű akkor lehet valamilyen sorrendet állítani.

A nyest.hu-n egy elég hosszú cikk van erről.

2015. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 Azért mindenki érzi a nyelvek közötti különbségeket. Csak figyeld meg a magyar ragozást és az angolt. Vagy, hogy magyar nyelvben egy összetett mondat esetén mennyire mindenre kell figyelni. Mi logikusnak találjuk, "mert úgy hangzik jól", de ez csak egy dolog.
2015. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves #2 és #3

Erre a cikkre gondoltam: [link]


Nem vagyok egy Lomb Kató. De tételezzük fel, hogy (több kevesebb részletességgel) ismerek 100 nyelvet. Ennek alapján mit jelenthetek ki? Legfeljebb azt, hogy nekem ez volt könnyű az volt nehéz, de mi van az általam nem ismert nyelvekről mit mondhatok?

A magyar az Oroszhoz (szláv nyelvek), Olaszhoz (latin nyelvek)... nehéz, mert a környéken nincsenek olyan népek, akik nagyon hasonló nyelvet beszélnének.

2015. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem a legszebb. Amugy szepseg az relativ. Kinek a pap, kinek a papne.
2015. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem is ez volt a kérdés:D
2015. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oh, koszi! Legszebbnek olvastam, mert ugye, allitolag a magyar lanyok a legszebbek, minden ami jo, csak magyar eredetu lehet:))
2015. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vree ***** válasza:
91%

Nem, nem hiszem...

Jobb oldalakon amúgy eleve azzal kezdik, hogy milyen nyelvet beszélő számára? (többnyire az angol beszélőből kiindulva.) Nyilván minél jobban elütegy nyelv logikája egy másiktól, annál nehezebb, és itt rögtön más lesz, hogy valakinek az anyanyelve milyen más nyelvekkel rokon.


De egy objektív listán is, hogy a nyelvnek mennyire egyszerű, rövid, ellentmondástól és kivételtől mentes a belső szabályrendszere, szerintem a magyar max. középszint lehetne.


A magyar például fonetikus nyelv: mindent úgy ír, ahogy mond, minden hanghoz egy karaktert rendel. Ezzel kapásból előnyt élvezünk akár olyan nagy nyelvekkel is, mint az angol vagy a francia. 40 betű megtanulása után az egész írás el van intézve (pár helyesírási szabálytól eltekintve), míg pl. a többnyire listavezető kínai nyelvhez többezer karaktert kell elsajátítani, és nehezen érthető a logikai kapcsolat sokszor egy szó és az előírt írásmódja között.

2015. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!