Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segít egy NyEK-es osztály...

Segít egy NyEK-es osztály nyelvvizsgát szerezni, vagy csak évpocsékolás? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Idén megyek gimibe, és felvettek 5 és 4 évfolyamos osztályba is és választhatok. A későbbiekben emelt szintű fizikára szeretnék járni(melyből emelt szintű érettségit tennék) utána meg valamilyen mérnöki egyetem. Diplomához meg ügye kell a nyelvvizsga. Na most, szerintetek egy nyelvi előkészítős évfolyam valóban segíthet, hogy nyelvvizsgám legyen, vagy feleslegesen vesztek egy évet, és még a tantárgyak tanulásából is kiesek? 4 évfolyamoson vajon ugyanúgy megszerezhetem a nyelvvizsgát?(középfokú, majd később felsőfokú a cél)

2015. ápr. 25. 09:01
 1/2 anonim válasza:

Az előkészítős évfolyam azért jobb szerintem mert így egy évig lesz hetente 20 órád az adott nyelven.

Én olaszt tanulok, már két éve. Az első évben rengeteg óránk volt, tényleg sok mindent megtanultunk, szinte csak a nyelvvel kellett foglalkozni. Szintentartás volt magyarból és matekból, de idén is ugyan azt az anyagot vesszük, hiszen most számítunk kilencedikesnek.

A volt osztálytársaimon látom, hogy akik négy évfolyamos gimnáziumba mentek és úgy vettek fel egy új idegennyelvet, azoknak a tudása messze elmarad az enyémtől.

Szerintem mindent szempontból megéri 5 évfolyamosra menned. De az osztályomban látom, hogy sokan nem foglalkoztak semennyire azzal nyáron, hogy gyakorolják kicsit amit már megtanultak, így gyorsan el is felejtettek sok mindent.

Ha tényleg szorgalmasan, óráról órára tanulsz majd, akkor egy év alatt olyan jól megtanulhatod a nyelvet, mintha 4 évfolyamoson eltöltöttél volna 3 évet. És gondolj bele, nem kell sietned sehova, egy év pluszban igazán nem számít, de egy nyelvet már középszinten beszélsz az első év végén. Utána ugyan úgy tanulhatsz emelt fizikát. :)

Ha kérdésed van, nyugodtan írj. :)

2015. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat :)
2015. ápr. 27. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!